Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HUZUR VE GÜVENLİK İÇİN…

Çanakkale Valiliği, Suriyeli yabancıların

Çanakkale Valiliği, Suriyeli yabancıların kendilerine sağlanan hak ve hizmetlerden gereği gibi faydalanabilmesi, kamu düzeni ve güvenliğini sağlanması, özellikle göçmen kaçaklığı suçuna karışan veya terör örgütleriyle ilişkisi bulunanların tespitinin sağlanması amacıyla Suriyeli yabancılara ‘Yol İzin Belgesi’ olmadan bilet satışını yasakladı.

Alınan bu kararla ne hedefleniyordu?

İl Göç İdaresi Müdürlüğünce verilen geçerli ‘Yol İzin Belgesi’ bulunmayanlara bilet satışı ve hizmet verilmesinin durdurularak, geçici koruma kapsamında bulunan Suriyeli yabancıların nüfus hareketliliğinin, ikamet ili değişikliğinin ve mobilitelerinin düzenlenmesi ve kontrol altına alınması, kayıtsız olan Suriyeli yabancıların ise geçici koruma kapsamında kayıt altına alınması ile Çanakkale il sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçların aydınlatılması amaçlandığı açıklandı.

Peki karara uymayanlara ne yapılacak?

Kararda bu yasaklara uymayanlara idari para cezası uygulanacağı da kaydedildi.

Çanakkale Valiliği kararını dilediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz. Bence başlangıçta olumlu bir karar ancak daha da derine inilerek yeni kararlar alınmalı ve bazı sorulara yanıt bulunmalı.

Örneğin; Çanakkale il genelinin suç haritası çıkarılıp, faali meçhuller ile yakalananlar arasındaki suç çeşitliliği incelenmeli. Sonrasında toplumsal ruh halinin ortaya çıkacağına inanıyorum.

Huzur ve güvenlik için” adım atmak önemlidir.

Hele ki sonuca gidebilmek adına çok önemlidir.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech