Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akarı yok kokarı yok

Çanakkale Belediyesi tarafından, Esenler

Çanakkale Belediyesi tarafından, Esenler Mahallesi’nde belli başlı büyük caddelerde ki çöp konteynırları değiştirildi. Yeni konteynırlar vatandaşlar tarafından beğenilirken, Akarı Yok, Kokarı Yok yorumları yapıldı.

Esenler Mahallesi, Sadi Fenercigil Caddesi, Adnan Kahveci Caddesi ve Özgürlük Caddesi gibi yoğun bir şekilde kullanılan caddelere yeni çöp konteynırları konuldu. Yeni konteynırların üzerine, T.C Çanakkale Belediyesi Evsel Atık Konteynırı yazıldı. Konteynırların yere sabit olmasa da ağır ve hareket ettirmenin zor olmasından dolayı rüzgarda ve fırtınada hareket etmeyecek olması, vatandaşlarca beğenildi. Konteynırların üzerlerinin kapalı olması ve içlerindeki çöplerin görülmeyecek olmasından dolayı, görsel kirlilik ve koku durumu da oluşmayacak. Vatandaşlar yeni konteynırları beğenirken, “Akarı Yok,Kokarı Yok” yorumlarında bulunuldu. Konteynırlarda çöpün atıldığı bölümün dar olmasından dolayı, büyük ambalajların ve çöplerin nasıl atılacağı,merak konusu oldu. Konteynırların yanı başında parça parça çöpler görüldü.

Kentte bazı bölgelerde yer altı çöp konteynırlarının kullanılmasının, çöp sorununun önüne geçemediği görülürken, büyük evsel atık konteynırlarının bu soruna çözüm olması bekleniyor.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech