Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni Trend Kuvars tırnak modası büyüledi

Erkekler için de kadınlar

Erkekler için de kadınlar için de eller çok önemlidir. Bakımlı görünen eller her zaman dikkat çeker. Erkekler bile tırnaklarına bakım yaptırıyorlar artık. Kadınlar da her seferinde çıtayı daha da üste taşıyorlar. Özellikle ojeler konusunda o kadar farklı seçenek karşımıza çıkıyor ki yeni trend ne olmuş biz bile kaçırıyoruz. Şimdinin yeni trendi ise kuvars tırnak Modası… O da nasıl oluyor diye merak edenlere hemen açıklayalım.

Kuvars görünümü çok hoş olan ve hem ev dekorasyonlarında hem de takılarda kullanılan bir taştır. Bu taşların özellikle mor renkli olanlarından mutlaka görmüşsünüzdür. İşte bu taşların o güzel görüntüsünü artık tırnaklarımızda taşıyacağız. Bu tırnakları evde yapmak pek kolay değil. Bir bilenden yardım almak çok daha iyi olur ama isterseniz siz yine de bir deneyin, belki başarılı bir sonuç alırsınız. Başarılı olamazsanız da sakın sinirlerinizi bozmayın çünkü bu görünümü elde etmek gerçekten hiç kolay olmuyor.

Öncelikle en temeline istediğiniz rengi sürüyorsunuz, daha sonra moyra liquid tape adı verilen ojeyi parmağınıza sürüyorsunuz. Evet, yanlış duymadınız tırnağınıza değil, tırnağınızın etrafındaki parmağınıza sürüyorsunuz. Daha sonra mermer görüntüsünü elde etmek istediğiniz renkte ojeyi bir kâğıda damla şeklinde sürüp ufak bir sünger yardımıyla tırnağınızın üzerinde tek tek gezdiriyorsunuz.

Bir su kabı içerisine ojelerinizi karıştırarak damlatıyorsunuz. Kürdan yardımıyla karıştırın ve daha sonra parmağınızı suyun içerisine daldırın. Ojeleriniz tırnak üzerine yapışacaktır. Daha sonra parmağınızın etrafına sürmüş olduğunuz kısmı çıkarın ve tırnaklarınızın üzerine de cila sürerek işleminizi tamamlayın.

Bu bahsettiğimiz görünüm mermer görünüm oluşturmak isteyenlerin kullanabileceği bir yöntem. Ancak bu yöntem ile kuvars görünümünü de oluşturabilirsiniz. Ametist taşı görünümlü tırnaklar, himalaya tuzu görünümü tırnaklar yapması biraz uğraştırıcı olabilir ancak sonucu kesinlikle uğraştığınıza değecektir. Kullandığınız renklere göre hangi taşın görünümünü oluşturmak istiyorsanız onu elde etmeniz aslında mümkündür.Kuvars görüntüsü o kadar şık bir görüntü oluşturuyor ki özel gecelerinizde bu tırnaklar ile giydiklerinizden daha çok dikkat çekebilirsiniz. Kuvars görünümlü yapılan tırnakların üzerine yapıştırılan inci görünümlü taşlar da şıklığınıza şıklı katacak bir görüntü oluşturabilir. Normal oje sürmekten hiçbir farkı yoktur kuvars görünümlü oje kullanmanın. Tırnaklarınız ekstra olarak zarar görmez. Ancak daha etkili gözükmesini sağlamak adına sadece bu görünümü oluşturmak yetmez. Ellerinizin de bakımlı olması gerekmektedir. Elleriniz kuruysa veya tırnaklarınız zarar görmüşse önce bakımlarınızı gerçekleştirmeniz ve daha sonra tırnak üstlerinde işleme geçmemeniz gerekmektedir.

Elleriniz sürekli kuruyorsa elleri yağlı bırakmayan kremleri sürekli yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Genelde sadece kış aylarında el bakımına özen gösteririz soğuktan ellerimiz üşüdüğü ve daha çabuk kuruduğu için. Anca yazın da durum farklı değildir. Bu sefer ekstra olarak güneşin de etkisi ellerimize yansır. Hem güneşten hem de kuruluktan korumamız gerekir. Bu nedenle içeriğinde koruma faktörü olan el kremlerini tercih etmeniz ellerinizde güneşten kaynaklı lekeler oluşmasını da engelleyecektir.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech