Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP DE AK PARTİ DE KABUK DEĞİŞTİRİYOR

Hafta sonu Çanakkale’de her

Hafta sonu Çanakkale’de her iki siyasi partide de önemli gelişmeler yaşandı. Cuma günü İÇDAŞ kongre merkezinde AK Parti, Merkez İlçe kongresini gerçekleştirdi.

AK Parti’nin Merkez İlçe Kongresinde adayın önceden belirlenmiş olması ve tek adayla seçime gidilmesi, tansiyonu yükseltemezken, Divan Başkanı Murat Efe’nin abi görüntüsünde yönetimi ile milletvekili Ayhan Gider’in konuşması bu kongreye damga vurdu. AK Parti’deki kabuk değişimi, yüksek heyecandan biraz daha durağanlığa gidiş olarak gözlendi. Kongreye katılanlarda heyecan gözlenmezken, Merkez İlçe Başkanlığı koltuğuna oturan Gültekin Yıldız’ın heyecanı görülmeye değerdi.

AK Parti kongresinde bir başka dikkat çeken ayrıntı ise partililerdeki aşırı yorgunluk ve genel sessizlik. AK Parti’deki bu sessizliğin gelecekte nasıl bir görüntüye bürüneceğini kestiremedim. Üyelerin büyük bir bölümünün yüksek sesle değil ama içeriden çok alçak bir sesle homurdandığını gözlememek, görmemek için kör olmak gerekir.

CHP Gençleşiyor…

Hafta sonu delege seçimlerini tantanalı bir şekilde bitiren Cumhuriyet Halk Partisi’nde de merkez ilçe başkan adayı açıklaması vardı. Muhtemelen tek aday olarak seçime gidecek olan Eczacı Ali Uyanık, kalabalık bir katılımla merkez ilçe binası önünde adaylığını açıkladı. Açıklamaya Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başta olmak üzere Milletvekili Muharrem Erkek ve partililer katıldı. Merkez İlçe başkan Adayı Ali Uyanık’ın adaylık açıklaması sırasında farklı bir partili tabanı gözlendi.

CHP için alışılmışın dışında son derece genç, heyecanlı ve sinerji dolu bir topluluk vardı. Bildik emekli CHP tabanı gitmiş, yerine orta yaş altı dinamik bir topluluk gelmiş gözüktü. Öyle gözüküyor ki bundan Ali Uyanık, başkanlığında CHP’de farklı rüzgarlar esecek gibi. Sayın Ali Uyanık, kendi yönetimini de adaylığını açıkladığı sırada, sokağı dolduran gençlerden kurmalı. Bunu gerçekleştirip hayata geçirebilirse, partisi adına Çanakkale’den bir kıvılcım yakmış olur.

Sayın Uyanık, konuşmasında da herkesi kucaklayacak bir dizi mesaj verdi. İlk yapılacak Belediye Meclisi toplantısında da Meclis üyeliğinden istifa edeceğini açıkladı. Yerine de Belediyespor yönetiminde bulunan İbrahim Can Ergun gelecek. Can Ergun’un yerine ise kimin geleceği, ya da gelip gelmeyeceği merakla bekleniyor.

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech