Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Güncel

Başkanlardan BİRLİK Mesajı

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı ziyaret eden CHP’li İlçe Belediye Başkanları, her zaman birlikte olduklarının mesajını verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gökhan yaşananların algı oyunu olduğunu sözlerine ekleyerek, “Özellikle Çanakkale halkı daha bilinçli ve olayları takip eden nitelikli insanlardan oluşuyor.” dedi.

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Av. Tülay Ömercioğlu ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, arasında yaşanan gerginliklerden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyguladığı ambargo nedeniyle CHP’li İlçe Belediye Başkanları, Başkan Gökhan’ı makamında ziyaret eden birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a destek olmak için yapılan ziyarete, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz ve Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş katıldı. Konuşmayı, tüm başkanlar adına Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar yaptı.

“DEMOKRASİYİ DE BİLİRİZ SAYGIYI DA”

Başkan Özacar; “Türkiye’nin gündemi bir hayli hızlı değişiyor. Sorunlarımız çok. Sözlerimiz de bir hayli fazla oluyor. bizler tüm ülke olarak huzur içinde yaşamak istiyoruz. Zaman zaman farklı boyutlarda gerginlikler çıkıyor. Bizler haddimizi bilen insanlarız. Saygısızlık kavramı bizim literatürümüzde yoktur. Ancak zaman zaman bize farklı üsluplarda yaklaşanlar oluyor, dışarıya yanlış lanse ediliyor. Bizler toplumun cinsiyet ayrımı yapmayız. Bu söylemden yola çıkarak geçmişte yaşanan şeylerin irade dışı olduğunu, sayın başkanımızın da nezaket kuralları içerisinde gerekli uyarıları yaptığı, yanlış anlaşılmadan oluşan tavırların farklı yerlere çekilmek istendiği hepimizin malumudur. Bizim amacımız anlayışımız böyle değildir. Biz demokrasiyi saygıyı bilen görevlerinin gereğinin ne olduğunu bilen insanlarız. Burada farklı yerlere çekilmek istenen noktaya karşıyız. Bu eleştirilere katılmıyoruz. Biz CHP’li Belediye Başkanları olarak birlikte olduğumuzu, toplumumuza çok değer verdiğimiz ve bu görevler çerçevesinde görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Biz yasaları da demokrasiyi de biliriz. Toplumsal değerlerimiz de her şeyin üstündedir. Biz yanlış anlaşmalara meydan vermemek adına yaşananların farklı noktalara gitmesine istemeyiz. Bu düşüncelerimizi belirtmek için Ülgür Gökhan’ı ziyaret etmek istedik.” dedi.

“BİZ İŞİMİZE BAKIYORUZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gökhan; “Bu süreçte Türkiye’nin içinde bulunduğu durumda sürekli konuları çarpıtma farklı algı yaratma konusunda bazı siyasi anlayışların ortak hareket ettiğini görüyoruz. Ama ne kadar çabalarlarsa çabalasınlar toplum bu algıdan etkilenmiyor. Özellikle Çanakkale halkı daha bilinçli ve olayları takip eden nitelikli insanlardan oluşuyor. Zaten sizlerin de yönettiğiniz ilçelerde, ortak anlayışla yönettiğimiz için, bizlerin nasıl bir düşünce içerisinde olduğumuz net biliniyor. Zaten bu da tutmadı, ben de izliyorum. Ne Merkez de ne ilçelerde. Bizim hedefimiz kimseyi kırmak değil, meclisin düzenini sağlamaktı. Karşıdaki anlayış buna uymadı, ısrar etti. Israr edince de bu sonuç çıktı. Olayı farklı yerlere çevirdiler. Kadına taciz, sesini kesti, susturdu dediler. Bunların hiçbiri gerçek değil ama böyle algılatmaya çalışıyorlar. Ben görüntüleri web sayfama koydum. Takdir halkındır. Halk da benim gibi algılanıyor. Burada bir disiplinsizlik, bir partinin iç işlerine karışma söz konusu. Ben de buna fırsat vermedim. Muhtemelen sayın Cumhurbaşkanı da yanlış bilgilendirdi. İzlediğini de zannetmiyorum. O da bir çıkış yaptı ama o konu kapandı. Ama bu noktada Çanakkale halkının zaten sıkıntısı vardı. 18 Mart bayramlarına halkın katılamaması, benim konuşamam zaten ters tepki yapıyordu. Bu tepki akşamları fener alayında görünüyordu. Ama sonuçta benim açımdan geldi geçti. Biz işimize devam ediyoruz. Halka hizmet etmeye, kaynakları doğru kullanmaya devam ediyoruz. Biz de siyasi kimliklerimiz ile hem yerel hem genel seçimlerde mensubu bulunduğumuz siyasi parti için elimizden geleni yapacağız. Ben nazik ziyaretiniz için teşekkür ederim.” dedi.

Dilek Akşen

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech