Atma, ver!

Çanakkale’de yaşayan bir grup yardımsever sosyal medyada bir araya gelerek hem geri dönüşüme katkıda bulunuyor hem de yardımlaşmanın tadını çıkarıyor.

Sosyal medyanın olumsuz yanlarının dışında çok olumlu yanları da var. Geçtiğimiz haftalarda sosyal medyada ‘Çanakkale Atmaver’ isimli grup kısa sürede 14.000 takipçiye ulaştı. Ellerinde ihtiyaç fazlası olan her şeyi grupta paylaşan kentliler bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Böylece hem ev ekonomisine katkı sağlanıyor, hem geri dönüşüme.

Grupta para toplanmıyor, dolayısıyla para yardımı da yapılmıyor. Ancak gelinlikten çekyata, ayakkabıdan okul çantasına ihtiyacınız olan her ürünü bu sayfada bulmanız mümkün. Böylece hem elinizde fazla olan ürünü çöpe atmak zorunda kalmıyorsunuz. Elinde ihtiyaç fazlası ürün olan gönderisinin başına teklif yazıyor ve ürünün fotoğrafını ve özelliklerini paylaşıyor. Bu ürüne ihtiyacı olan üye de ister yorum kısmına ister özel mesaja geri dönüş yapıyor. Eğer herhangi birisinin bir ürüne ihtiyacı varsa o da talep yazıp, ihtiyacı olan ürünü yazıyor. Böylece herhangi bir üyenin elinde bu ürün varsa ve verebilecek durumda ise ihtiyaç sahibi ile görüşüyor.

Tüketim çılgınlığının hat safhaya geldiği ve geçim sıkıntısının herkesi pençesine aldığı günümüz dünyasında böyle hareketler büyük anlam kazanıyor.

Dilek Akşen2 yorum

  1. Mürüvvet Avcı

    Sizi tebrik ediyorum daha önce katılmıştım telefon değiştirdim sanırım oyüzden bende devam etmek isterim

  2. Özer yavuztürk

    Ağaç altına yaymam için halıflex arıyorum 80 metrekare kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com