Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ak Parti’de Bayrak Değişimi

Ak Parti Çanakkale Merkez

Ak Parti Çanakkale Merkez İlçe 6’ıncı Olağan Kongresi, İÇDAŞ Kongre Merkezinde, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’in katılımı ile gerçekleştirildi. Kongrede yeni Merkez İlçe Başkanı ve Yönetimi ile Çanakkale Belediyesini bir dahaki seçimlerde alabilmek için gerekli çalışmaların yapılacağına vurgu yapıldı.

 Ak Parti Merkez İlçe 6’ıncı Olağan kongresi bugün saat 16.30’da İÇDAŞ Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Kongreye Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, Ak Parti İlçe Belediye Başkanları, geçmiş dönem İl ve İlçe Başkanlıkları yapmış kişiler ile parti üyeleri katıldı. Yoğun bir katılımın sağlandığı Merkez İlçe 6’ıncı Olağan Kongrede il olarak Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu konuştu. Babacanoğlu, “Ben 2,5 yıldır partide Merkez İlçe Başkanı görevini yürütüyorum. Hepimiz bu davanın birer neferiyiz. Çanakkale’de bir değişimin yaşanması kaçınılmazdı. Biz yine bu davanın arkasında yürümeye devam edeceğiz” dedi.

“HANİ ADALET NEREDE?”

Hüseyin Babacanoğlu’ndan sonra kürsüye gelen Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ yeni Merkez İlçe Başkanı ve Yönetimi ile Çanakkale Belediyesini alacaklarına vurgu yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Türkiye’de hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Muhasır medeniyetler seviyesine hedeflerimizi koyduk. Demokrasilerde en büyük hakem millettir. Biz milletimizle yan yana yürüyoruz. Ana muhalefet partisi ise milleti karşısına alarak yürüyor. Belediye Meclisinde Tülay Ömercioğlu bir soru sormak istedi ama susturuldu. Biz sadece Belediyenin imkanları delege seçimlerinde kullanıldı mı, kullanılmadı mı? bunu öğrenmek istedik. Eğer Belediyenin imkanları kullanılıyorsa bu bir parti içi mesele değildir. Barışın kentine yakışmayan Belediye Başkanı Çanakkale’mizi olumsuz yönde temsil ediyor. Bir Partinin İl Başkanı Genel Başkanından adalet istiyorsa söyleyecek bir şey yoktur. Hani siz adalet yürüyüşü, adalet kurultayı yapıyordunuz. Hani nerede adalet? Yeni İlçe Yönetimimiz yeri gelirse kapı kapı dolaşacak. Yeri geldiğinde uyumayacak. Yeri geldiğinde ise çocuklarından, ailesinden fedakarlık edecek. Yeni yönetim merkezi alacak.”

Protokol konuşmalarında Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider ise şunları dile getirdi: “Bugün bir görev değişimi olacak. CHP’yi görüyoruz bayrak değişimi zorla oluyor.  Türkiye tarihinde böyle bir parti yok. Biz bu milletin partisiyiz.  Biz bir aileyiz. Biz milletin elini laf olsun diye tutmuyoruz. Biz milletimizle bu sıcaklığı koruduğumuz şekilde bizim başarımız artacaktır. Bakın bütün bu mücadelelerde gezi olaylarını yaşadık. Ne dediler çevreci sorunu dediler. Devletin tırları durdurulup yurt dışına görüntüleri servis edildi. Bunlar yapılırken biz dik durduk. Bizim güvendiğimiz bir adam var, o da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan… 15 Temmuz’da gördük ki tanktan toptan korkmayan bir lider ve o lidere güvenen bir millet var.

“BAŞKAN GÖKHAN DAMARINA BASILINCA DEĞİŞİYOR”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Meclis Toplantısındaki tartışmasına gelecek olursak. Başkan Gökhan kalktı bizim Belediye Meclis Üyemize bağırdı, çağırdı. Mikrofonu kapatmaklar. Sen kendini ne sanıyorsun? Bizim Belediye Başkanımızın bir huyu var. Suyuna gidildiğinde birşey yok ama damarına basılınca değişiyor.

“SEN NE BİÇİM KONUŞUYORSUN?”

Belediye Meclisinde, Bülent Turan’ın Atatürk’e ayyaş dediği iddiaları konuşuluyor. FETÖ’den  açığa alınan öğretmenlerin göreve iadesi konuşuluyor. Ama CHP’nin delege seçimlerinde yaşananlar konuşulmuyor. Başkan diyor ki önce uyardım, sonra bağırdım. Daha da dinlemeseydi, salondan da çıkmasaydı ne yapacaktın? Bu nasıl bir laf. Sen ne biçim konuşuyorsun? Çanakkale’yi böyle hakaretlerle tanıtmaya hakkınız yok.

“İŞ YAPMAK DA İSTEMİYOR”

“Biz Belediye Özel İdare binasındaki alanları yıkalım, şurayı genişletelim, sen o arkadaki binayı hallet meydan olsun dedik. Ancak iş yapmak da istemiyor. Çanakkale’nin yarını için ne yapabiliriz biz bunu konuşalım. Bu yolda görev yapmış tüm arkadaşlara teşekkür diyorum. Bugün seçilecek olan arkadaşlarımla da şimdiden gurur duyuyorum.”

BAŞKAN YILDIZ: “YENİ BİR ÇANAKKALE İNŞA EDECEĞİZ”

Son olarak Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı seçimine tek liste olarak giren Av. Gültekin Yıldız ise “Bizler 15 Temmuz’da iman dolu göğsü ile tanklara, uçaklara kafa tutan, bu aziz milletin bir parçasıyız. Çanakkale olarak ülkemiz için daha iyilerini yapacak güce sahip olduğumuzu biliyoruz. Çanakkale’yi kutuplaştıran, kendisi gibi düşünmeyenleri yok sayan bu anlayışın miladını doldurduğunu biliyor, tüm hemşehrilerimizle birlikte yeni bir Çanakkale inşa edeceğimize inanıyoruz” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Merkez İlçe 6’ıncı Olağan Kongrede yeni Başkanın belirlenmesi için seçimlere geçildi. Seçim sonrası tek liste ile seçime katılan Av. Gültekin Yıldız kullanılan 189 oy ile Ak Parti Merkez İlçe Başkanı seçildi.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech