SONBAHARA RENK KATIN

Su, hayattır. Su, gerek sistemsel gerek emosyonel olarak vücudun her alanını etkilemektedir. Hücre aktivitesinden tutun da biriken toksik atıkların uzaklaştırılmasına kadar etkilidir. Ayrıca iştah kontrolü, tatlı isteği gibi durumlarda da su tüketim miktarınızı sorgulamak gerekir.

Biliyorsunuz ki yaz mevsiminin bitmesiyle düşen sıcaklıklar, içtiğimiz su miktarını da etkiliyor maalesef ve ne yazık ki saydığımız bu etkenler tüketim miktarımızı düşürüyor. Biz de sizlere renkli sular hazırlatıp içiminizi kolaylaştırmak ve daha zevkli hale getirmek istedik.

Turuncu:

1 mandalina ve 1 limon

10-12 yaprak taze nane

Mandalina ve limonun suyunu sıkıp 1 litrelik suyunuza karıştırın ve taze nane yapraklarını suya ekleyip en az 1 saat özdeşleşmesini bekleyin ve su rutininizi susamayı beklemeden tükettiğinizi görün. Ekşi severler, her an su yudumlamaya başladığınızı görür gibiyim.

Yeşil:

½ demet maydanoz

1-2 küçük salatalık

3-4 adet karanfil

Maydanoz yapraklarıyla dikine kestiğiniz salatalık dilimlerinizi 1 litrelik suyunuza ekleyip, karanfillerinizi ilave edin. Dilerseniz minik limon dilimleriyle(1-2 tekerlek dilim) sürahinize bir ara renk katabilirsiniz.

Kahverengi:

2 adet çubuk tarçın

1 tk Hindistan cevizi yağı

2 tekerlek kesim limon

Tüm malzemeleri 1 litre suyunuza ilave edin. Galiba tam sonbahar teması oldu.

Bir su değil ama güzel bir içecek tarifini de paylaşıp güzel bir hafta sonu dileklerimizi ileteceğiz:

1 lt su

3 dilim taze zencefil

1 poşet yeşil çay

6-7 yaprak taze nane

1 çay bardağı kaynamış suda yeşil çayı demleyin ve 1 lt oda sıcaklığındaki suyunuza yeşil çayınız soğuduktan sonra ekleyin. Taze zencefil ve nane yapraklarınızı da koyduktan sonra minik bir kabuklu limon dilimiyle süsleyip harika bir çay hazırlayabilirsiniz.

Herkese renkli mi renkli, mutlu mu mutlu bir hafta sonu diliyoruz…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com