Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kepez’in ilçe haritası hazır

Kepez Belediye Başkanı Dr.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, basın toplantısı kapsamında bir araya geldiği gazetecilere, belde olarak ilçe olma yolunda attıkları adımları ve yaptıkları çalışmaları anlattı. Başkan Mutan, toplantı sırasında Kepez’in ilçe haritasını da basın mensupları ile paylaştı.
Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, belediye binasında basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme dair değerlendirmeler ve açıklamalarda bulundu. İlçe olma isteklerini yenileyen Başkan Mutan, ilçe olmak ile ilgili Kepez Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları anlattı.
Kaynağını belirtmediği bir yerden kendisine gelen “Kepez ilçe haritasını” sergileyen Başkan Mutan, Kepez’in ilçe olma konusunun 30 Mart 2018’e kadar onanması gerektiğini ifade etti. Başkan Mutan’ın sergilediği haritaya göre Kepez’in ilçe haritasının çevresi 108 kilometreyi kapsıyor.

“ATEŞ SÖNMESİN İLÇE OLALIM”
Kepez’in ilçe olması hakkında yaptığı açıklamalarda Başkan Mutan şunları söyledi; “Büyükşehirler olacak gibi görünüyor. Herkes stratejisini seçimlere dönük olarak hazırlayacak gibi. Bu süreçle alakalı Kepez’in ilçe olmasına dönük çabaları nihayetine ererse, çok değil yılbaşından önce bu iş toparlanmalı gibi geliyor. Büyükşehir olacaksa 30 Mart 2018’e kadar bu yasanın TBMM’den onanması gerekiyor. OHAL, KHK ile Aksaray’da ve Artvin’de iki beldeye 10’ar tane köy bağlayıp ilçe yaptılar. Kepez neden olmasın. Olursa tabii ki iyi olur. Mahalle olacağına ilçe olsun. Mahalli temsil olarak daha üst boyutta. Bu şekilde olmasında fayda görüyoruz. Belediye Meclis üyesi arkadaşlarda böyle bir fayda gördüler. Süreçle alakalı vatandaşlarda da ilçe olmamızdan yana bir hava var. Bizde onun ateşlenen fitiline artık odun köz taşıyacağız. Bu ateş sönmesin ilçe olalım diye bir çabanın içerisindeyiz” dedi.

Atakan Alkış

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech