Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doğtaş’tan Makedonya atağı

Doğtaş’tan Makedonya atağı Çanakkale

Doğtaş’tan Makedonya atağı

Çanakkale markası olan Doğtaş, dünya genelinde yaygınlaşmaya devam ediyor. 2017 başında göstermiş olduğu hızlı büyümeyi, yılın ikinci yarısında da devam ettiren marka, yeni mağazalarını hızla faaliyete geçiriyor.

Hem yurtiçinde hem de yurtdışında satış ağını genişleten Doğtaş, 18 Ekim’de yapılan açılış organizasyonuyla, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te ilk mağazasını hizmete açtı. Doğtaş’ın Makedonya’daki iş ortağı olan Risto Ristovski ve mağaza personelinin ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa; Üsküp Ticaret Başmüşaviri Bünyamin Kutlu, Makedonya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Branko Azevski, Makedonya Eski Başbakanı ve Commercial Bank Ceo’su Hari Kostov, Stopanska Bank Ceo’su Diomidis E. Nikoletopoulos, Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, Doğtaş CEO’su Ersin Serbes, Doğtaş yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

800 m2 büyüklüğündeki konsept mağazasında yer alan tasarımlarla Makedonya’ya konforu getirecek olan Doğtaş, ürün çeşitliliği ve çağdaş stiliyle fark yaratacak. En şık oturma gruplarından, yemek odalarına, yatak odalarından genç mobilyalarına ve birbirinden özellikli yataklara kadar portföyünde bulunan geniş ürün yelpazesiyle Makedonya pazarına giriş yapan Doğtaş, tasarımlarını dünya genelinde 200 konsept mağazasında müşterileriyle buluşturuyor.

İhracatını ağırlıklı olarak İngiltere, Almanya, İsviçre, Bosna Hersek, S. Arabistan, Cezayir ve Azerbaycan’a gerçekleştiren Doğtaş, 32 ülkeye aktif olarak ihracat yapıyor.

Mağaza açılışında konuşma yapan Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan; “Böylesine güzel, tarihi bir kent olan Üsküp’te yeni bir yatırım yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Doğtaş markamız bundan 45 yıl önce temelleri atılan ve bugün Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alan bir marka. Yılların verdiği birikim ve uzmanlığımızı ustalıkla yansıttığımız modern ve kaliteli tasarımlarımızı dünyanın birçok noktasında müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Dünya çapında yaygınlığını artıran markamızın bugün, 150’si Türkiye’de olmak üzere; dünya genelinde 200 tane satış noktası bulunuyor.” dedi.

Doğrudan 1.500, dolaylı olarak 10.000 çalışanıyla büyük bir aile olduklarına dikkat çeken Doğan; “Büyüme stratejimiz doğrultusunda açtığımız yeni mağazalarımızla ailemizi her geçen gün genişletiyoruz. Türk mobilya sektörünün en önemli oyuncularından biri olan markamızla hem Türkiye’de hem uluslararası arenada birçok başarı elde ediyoruz. En beğenilen ve değerli markalar arasındayız. T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma ödülüne layık görüldük. İngiltere’nin en prestijli ödülleri arasında yer alan Most Successful Turk Awards’ta, İngiltere’nin En Başarılı Şirketi seçildik. Yine dünya genelinde yapılan araştırma sonuçlarına göre ortaya çıkan Superbrands’te, Türkiye’nin Süper Markaları arasında yer aldık. Tüm bu ödüller başarılarımızı taçlandırıyor.” diye sözlerine devam etti.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech