Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tek, Başkan Gökhan’ı göreve çağırdı

AK Parti Tanıtım Medya

AK Parti Tanıtım Medya Başkanı Murat Tek, yaptığı yazılı açıklamayla Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a; “Sözde denetimli halk otobüslerini kim ve nasıl denetliyor?” diye sorarken, denetimlerin bir an önce yapılarak önlemlerin alınması için Başkan’ı göreve çağırdı.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı – Tanıtım Medya Birim Başkanı Murat Tek, denetimli halk otobüslerinin son günlerde şehirde başıboş bir şekilde hizmet verdiğini ileri sürerek belediye denetiminde olması gereken özel halk otobüslerinin denetlenip denetlenmediğini ve eğer denetleniyorsa ne sıklıkla denetlendiğini belediye başkanı Ülgür Gökhan’ın cevaplaması isteğiyle sordu.

Tek, yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Maalesef kentin belediye başkanı görev alanı dışındaki her işi yapıyor fakat görev alanı içerisindeki işleri de aksatıyor. Kent içi ulaşımı sağlayan ve belediye denetimindeki özel halk otobüslerinin son zamanlarda şehir içi trafiği zora soktuğunu ve bunda otobüsleri kullanan şoförlerin rolünün büyük olduğunu görüyoruz. Şehir içi trafiğin keşmekeş hal aldığı şehrimizde zaten boyut olarak büyük olan bu otobüsler kullananların da yardımıyla kent içi trafiği çıkmaza sokmaktadır. Şehir içi özel halk otobüslerinin şoförlerinin hem araçları tehlikeli kullanması hem de kentliye karşı sergilediği davranışlar, kendilerinin bu konularda sıkı bir eğitim almasını gerektirmektedir.

ÖNLEM ALINMASI GEREKMEKTEDİR

Çanakkale’de şehir içi ulaşımdan sorumlu olan Çanakkale Belediyesi’nin bu konuda ivedi bir şekilde adım atması gerekmekte olup konunun öneminin şehir içi halk otobüsleri ile ilgili yaşanacak üzücü bir olaydan önce atılarak önlem alınması gerekmektedir. Çanakkale halkının %70’i şehir içi otobüslerde aldıkları hizmetten şikayetçi olup gerek kullanım gerekse vatandaşa yaklaşım tarzı açısından şikayetlerin her geçen gün arttığını ifade etmek istiyorum. Bu sorun nasıl çözülecek? Çanakkale Belediyesi’nin konu ile ilgili yakın zamanda bir çözüm bulmasını bekliyoruz. Şahıs olarak kendi tavsiyesinin Belediyenin belirlediği gizli yolcu seçeneği ile sorunların tespiti ve tespitin sonucunda bu sorununun Çanakkale’nin kanayan yarası olduğunu görecekleri düşüncesindeyim. Bu konu ile ilgili olarak Çanakkale Belediyesini göreve çağırıyorum” dedi.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech