Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TAMED’in 33’üncü yılı kutlandı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin (TAMED), 33’üncü kuruluş yıldönümü Cuymhuriyet Meydanında yapılan törenle kutlandı.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin 33’üncü kuruluş yıldönümü Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle kutlandı. Dün, saat 12.00’da başlayan törene Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Yeşim Karadağ, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nejat Önder, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Pınar, STK Temsilcileri ile TEMAD Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu ve üyeleri katıldı.

Tören, Atatürk anıtına çelenk sunma, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise TEMAD Çanakkale Şube Başkanı İsmail Erdem yaptı. Erdem konuşmasında şunları söyledi: “Derneğin kuruluş amacı, üyeler arasında birlik ve beraberliği sağlamak, Atatürk devrim ve ilkelerini savunmak, bu konularda yapılacak her türlü çalışmaya maddi ve manevi destek sağlamak, bütçesinin el verdiği nispette yardıma muhtaç öğrencilere yardım etmektir. Astsubaylar silahlı kuvvetlerin bel kemiğidir. Son günlerde silahlı kuvvetlerin içine sızan ve darbeye kalkışanların başlattıkları hareket, silahlı kuvvetler ve halkımızın yardımıyla bastırılmıştır. Bizler emekli olsak da silahlı kuvvetlere gönülden bağlıyız. Konuşmaların sonrasında Emekli Astsubay Mustafa Gür ve yine Emekli Astsubay kamil Uzelli tarafından şiir okundu. Okunan şiirlerin ardından tören,  folklör gösterisi ile sona erdi.

Engin Ören

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech