Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hayati Şef; “AVM’de baskın olmadı”

Kıyı AVM Yönetim Kurulu

Kıyı AVM Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Tezcan(Hayati Chef) basına da yansıyan ‘baskın’ söylentilerinin abartı olduğunu, sadece 3-5 kişinin Kıyı AVM’ye gelerek sesli sataşmalarda bulunduğunu ve çıkan söylentilerden dolayı AVM esnafının zor durumda olduğunu dile getirdi. Tezcan, gazetemize yaptığı açıklamada Kıyı AVM’de baskın olmadığını söyledi.

Kıyı AVM’de bulunan Hayati Chef Restaurant’ın işletmecisi ve aynı zamanda Kıyı AVM Yönetim Kurulu Başknaı Hayati Tezcan, basına da yansıyan ‘baskın’ haberlerinin abartı olduğunu, Kıyı AVM’yi kimsenin gelip basmadığını dile getirdi.

Tezcan, sadece 3-5 kişinin alkollü olarak yürüdüğünü belirterek, o kişilerin yüksek sesle konuştuğunu söyledi. Çıkan haberlerden dolayı kendisini yüzlerce kişinin aradığını söyleyen Tezcan, Kıyı AVM esnaflarının çıkan söylentiler nedeniyle gelir kaybı yaşadığını belirtti.

“SADECE SESLİ KONUŞTULAR”
Tezcan yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Burada 3-5 kişi, alkollü olarak yürüdü. Yüksek sesle konuştular. Ancak hiç bir mekana, hiç bir kişiye, kimseye zarar vermediler. Medyanın burada ‘Kıyı AVM’ye baskın yaptılar’ haberleri tamamen yanlış. Hiç bir mekana, hiç bir şahısa bir şey yapmadılar. Sadece sesli konuştular. Bu tür olaylar tabi ki düzgün bir durum değil ama burada baskın gibi bir şey zaten olmaz. Kıyı AVM’de 34 tane mekan var. Bunların 32 tanesi faal durumda. 32 mekanın 32 sahibi, ortaklarıyla beraber 40 tane kiraya vermiş işletmecisi, 270 tane personel var. Buraya 6 kişinin gelip de dağıtma durumu olabilir mi? Bunun Emniyeti var, polisler buraya devamlı gelirler”

“MEKAN BASMA OLAYI GİBİ BİR ŞEY YOK”
Konuşmasının devamında Tezcan şunları dile getirdi; “Küçük küçük olaylar oluyor. Öğrenciler arasında, ‘arkadaşıma baktın’, ‘sen bana çarptın’ gibi; bunlar her yerde olan şeyler. Mekan basma olayı gibi bir şey yok. Baskın tarzında haberler çıkması buradaki esnafları zor duruma, insanları tedirgin duruma düşürdü. Benim şu anda yüzde 10 kaybım var. 500 kişi aradı… Yurtdışından bile aradılar ‘orada öyle bir şey var mı?’ diye… Burada öyle bir şey yok. Kıyı AVM’ye baskın söylemi çok büyük abartı. Yok sarıklıklar basıp alkol içenlere karışmış… Çanakkale’nin hiç bir yerinde böyle bir durum olamaz. Böyle bir olay yok” dedi.

YAŞANANLAR MEKAN DEVRETME NEDENİYLE Mİ?
Öte yandan diğer esnaflardan edinilen bilgilere göre sarıklı kişilerin olayda bulunmadığı, kimseye fiziksel şiddet uygulanmadığı, kimsenin alkol içilmesine karışılmadığı öğrenildi. Yaşanan olayın, Kıyı AVM’de bulunan bir mekan işletmecisinin, olayda sözü geçen ‘3-5’ kişiye mekanını devretmek istememesi nedeniyle meydana geldiği çevre esnaflarınca dile getirildi.

Atakan Alkış

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech