Yollara yeni işaretler

İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan Demircioğlu Caddesi üzerine Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nce yeni yol işareti yapıldı.

Çanakkale Merkez’in en yoğun mahallerinden olan İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan Demircioğlu Caddesi asfaltına yeni yol işareti yapıldı. Çanakkale Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nce asfalta yapılan yol işaretinin “Yaya Geçidi Yaklaşımı” olduğu öğrenildi.

Demircioğlu Caddesi kent içi ulaşımda sıklıkla kullanıldığından 7 gün 24 saat yoğunluk yaşanıyor. Kent içi ulaşımın yanı sıra, cadde üzerinde çeşitli dükkanların bulunması da caddenin insan popülasyonu olarak yoğun olmasına neden oluyor. Hal böyle olunca cadde üzerinde sık sık ufak kazalar meydana geliyor. Caddenin kent içi ulaşımda sıklıkla kullanılması nedeniyle Çanakkale’nin en işlek caddelerinden olan Demircioğlu üzerine yapılan özellikle yayaları ilgilendiren yaya geçidi yol işareti vatandaştan beğeni aldı. Vatandaşlar sürücülerin her caddede, yayalara karşı hassas olmaları gerektiğini ama Demircioğlu’nda daha da bir titiz davranılması gerektiğini vurguladılar.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com