Kafa karıştıran önlem

Çanakkale Belediyesi Ulaşım Müdürlüğü tarafından Mehmetçik Bulvarına, yasak yere araç park edilmesin diye dikilen dubalar kafaları karıştırdı.

Otopark sıkıntısının son zamanlarda arttığı ve kentte çok sayıda sürücünün araçlarını park yasağı olan yerlere park etmesiyle trafiğin sıkışmasına neden olduğu şu günlerde, Çanakkale Belediyesinden kafaları karıştıran bir park önlemi geldi. Mehmetçik Bulvarı, Halk Bahçesi Zübeyde Hanım kapısının önündeki kavşakta, araçların park yasağı olan yere park yapmasının ardından Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından park edilen bölge dubalarla kapatıldı.

Ancak burada park yasağının olmasının sebebinin kavşağı kullanan araçların rahat bir şekilde dönmesi olduğunu belirten vatandaşlar; “Ha buraya arabalar park etmiş ha böyle bir önlem almışsınız. Ne fark eder? Yanlış park eden araçların kapattığı bölge dubalarla kapatılmış. Bunu anlamak mümkün değil?” diyerek duruma tepki gösterdi. Vatandaşlar, Çanakkale Belediyesinin bu dubaları kaldırıp kaldırmayacağı konusunda alacağı kararı merakla bekliyor.

Engin ÖrenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com