‘Değerlerim Değerlidir’

Engelliler Destek Programı kapsamında, ‘Değerlerim Değerlidir Projesi’ tanıtım toplantısı, Bilim ve Sanat Merkezi toplantı salonunda yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, Engelliler Destek Programı kapsamında finanse edilen, Çanakkale Valiliği Koordinasyonunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan, Erenköy İlkokulu ve Anafartalar İlkokulu tarafından hazırlanan, ‘Değerlerim Değerlidir Projesi’nin açılış töreni, Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi. Proje kapsamında kırsal kesimdeki engelli bireylerin dezavantajlarını avantaja çevirerek tarihi ve kültürel değerlerin kazandırılması hedefleniyor.

Toplantı salonunda yapılan proje tanıtım ve açılışına, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve proje sorumluları katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan proje tanıtım toplantısında açılış konuşmasını Erenköy İlkokulu Müdürü Ahmet Ulutaş yaptı. Ulutaş, proje hakkında genel bilgiler verdi.Öğrenciler adına Serpil Şen şiir okudu. Proje sorumlusu Sulhiye Baştüzel sine-vizyon eşliğinde proje içeriği ve kapsamı hakkında bilgi aktarımında bulundu. Salondaki programın ardından projenin temsili kurdelesi, Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ve öğrenciler tarafından kesildi. Proje kapsamında, tartışma etkinliği faaliyetleri, piknik etkinliği, tarihi alan gezisi etkinliği, kermes etkinliği, eğitim faaliyetleri, kapanış toplantısı düzenlenecek.

Dilek AkşenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com