Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeşil Bina’da temel tamam

Çanakkale Belediyesi tarafından 2015

Çanakkale Belediyesi tarafından 2015 yılının Eylül ayında yapımına başlanan ‘Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası’ temel çalışmalarının yüzde 95’i tamamlandı.

Eski Belediye binasının arsası üzerine inşa edilen ve Türkiye’de yarışma yoluyla seçilen ilk yeşil yerel yönetim binası olma özelliği taşıyan ‘Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi’ binasının inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 10964 metrekare alan içinde 27083 metrekare kapalı alan ile beraber katlı otopark alanı da barındıran bina, enerjisini sürdürülebilir enerji kaynaklarından sağlayacak. Proje ile kente vatandaşın kullanabileceği yeni bir meydan daha sağlanmış olacak. Devam eden çalışmaların geldiği şu anki noktada bina şeklini almaya başladı. Haftanın 7 günü çalışmaların gerçekleştirildiği inşaatın 10 Temmuz 2018 tarihinde bitmesi bekleniyor.

“ZEMİN ÇALIŞMALARI UZUN ZAMAN ALDI”

Katıldığı bir okul ziyaretinde, 2015 yılında Belediye tarafından çalışmalarına başlanan ‘Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası’ hakkında bilgi veren Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, binanın temeliyle alakalı çalışmalarının sonuna gelindiğini belirtti. Zeminin karakteristik özellikleri ve yer altı su seviyesinin yüksek olması nedeniyle zemin iyileştirme çalışmalarının çok uzun bir zaman aldığını dile getiren Gökhan, çok tedbirli ve titiz davrandıklarının altını çizdi. Zeminde sıvılaşma riskinin süreci olumsuz etkilediği, ancak gerekli olan tüm jeolojik etütlerin yapıldığına vurgu yapan Başkan Gökhan, binanın yükselmeye başladığını belirtti. Gelinen süreçte yaşanan 2 inşaat kazasında ise maalesef bir işçi hayatını kaybederken, bir işçi de düştüğü 5 metrelik çukurdan yaralı olarak kurtuldu. 1 katının kapalı otopark, bir katının 800 kişilik konferans salonu olarak planlandığı binanın inşaat çalışmalarının, belirtilen tarihte bitirilmesi için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech