Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erkek: Bu hakaret, Çanakkale halkının iradesine yapılmıştır

CHP Çanakkale Vekili Erkek:

CHP Çanakkale Vekili Erkek: Bu hakaret bütün Çanakkale halkına yapılmıştır

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı 18 Mart’ta konuşturmayacağına yönelik açıklamasının ardından tepkiler yükselmeye başladı. CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek de bu kapsamda yazılı bir açıklama yaptı.

Erkek, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın; ekonomi dibe vurmuşken, dış politika iflas etmişken, adalet ve eğitim çökmüşken, toplumsal barışımız ve huzurumuz ciddi tehdit altındayken, demokrasi ve insan hakları OHAL rejiminde askıya alınmışken Çanakkale Belediyesi Meclis toplantısında yaşananları, çarpıtarak gündemine alması siyasi çöküşün açık bir göstergesidir.

Bildiğiniz gibi, son yıllarda her 18 Mart’ta Çanakkale 18 Mart Stadyumu’nda yapılan törenlere Çanakkaleliler alınmamakta, taşımayla gelen bindirilmiş kıtalar resmi törenlerde Çanakkale ruhuna aykırı ve anma töreni adabına uygun olmayan hareketler etmektedir. Bu tavrın sahiplerinden, bugünkü açıklamayı duymak şaşırtıcı olmamıştır. İçinde oldukları siyasi çıkmazı ve düşüşü gizlemek isterken Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde, Çanakkale’de, Çanakkale halkının seçtiği belediye başkanının konuşmasını engellemeye teşebbüs etmek bir aczin ifadesidir. Bir şehrin yaşayanlarının güvenip, takdir edip kendisini 15 yıldır temsil etme görevi verdiği kişiye yapılan hakaret, bütün Çanakkale halkının iradesine yapılmıştır. Kimse unutmasın ki 18 Mart’ta belediye başkanımızın ve bizlerin halkla buluşmasını ve konuşmasını engellemeye hiçbir güç yetmeyecektir. AK Parti Genel Başkanına en güzel yanıtı, 18 Mart akşamı düzenleyeceğimiz fener alayında ve ilk seçimde Çanakkale halkı verecektir.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ TAVRINDA SON DERECE HAKLIDIR”

AK Parti Genel Başkanı, her zaman olduğu gibi yine yanıltılmış ve kandırılmış olmalı ki kendi belediye meclis üyesinin, belediye meclisi toplantısında Partimizin iç meselesini gündeme taşımak istediğini görmemiştir. O gün bir belediye meclis üyesi, kentin sorunlarının konuşulması gereken yerde Partimizin iç konularına girmek istemiş, Belediye Başkanımız defalarca nezaketle uyarıda bulunmuş ve yanlışlığı belirtmiştir. Buna rağmen konuşmaya devam eden üyenin yarattığı kaosla ayağa kalkanlara karşı belediye başkanımızın tavrı son derece haklıdır. Gerçekleri çarpıtarak bir yere varamayacağını AK Parti Genel Başkanı en kısa zamanda görecektir.

Belediye meclis toplantısında parti içi mesele konuşmak isteyen, kriz yaratmaya çalışan ve gerginliğe neden olan kişinin kadın olduğuna vurgu yapacak son kişi AK Parti Genel Başkanı Erdoğan olabilir. Kadına bakış açısını ve zihniyetini yansıtan, kadınlarla ilgili sözlerini hatırlaması yeterlidir.

Son olarak, bu ülke kimsenin çiftliği değildir. Görev ve sorumluluğu içinde olmayan konularda verdiği talimatlarla demokrasi ve hukuku zedeleyenler, tek adam rejimini topluma dayatmayı asla başaramayacaklardır. Ülkemizi her alanda dibe vurduranlara en güzel yanıt, korktukları ve rafa kaldırmak istedikleri demokrasiyle verilecektir.”

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech