Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Çanakkale halkının olmadığı yerde zaten konuşmam”

“Çanakkale halkının olmadığı yerde

“Çanakkale halkının olmadığı yerde zaten konuşmam”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında, Belediye Meclis toplantısındaki gerginlik sebebiyle misilleme yaparak 18 Mart’ta Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı konuşturmayacağını söylemişti. Başkan Gökhan, gazetemize açıklama yaparak “2 yıldır Valilere ayıp olmasın diye konuştum. Çanakkale halkının olmadığı yerde zaten konuşmam” dedi.

Başkan Gökhan, “Çanakkale halkının olmadığı yerde zaten konuşmak istemiyordum. Valilere ayıp olmasın diye konuştum. Geçen yıl da Sayın Vali yeni geldiği için çıkıp konuşma yaptım. 2 senedir zaten konuşturulmuyordum. Çanakkale halkının oraya katılamamasından dolayı büyük üzüntü duyuyordum. Dolayısıyla şimdi benim için bir sorun yok. Bu yıl kendim de konuşmama kararı almıştım. Dolayısıyla benim için de bir fırsat oldu.

Biz halkla beraber fener alayımızı, kutlamamızı, konuşmamızı yaparız. Halkın olmadığı, halkla beraber olmadığım yerde benim olmamam gayet doğaldır. Devlet töreni yapıyorlar, kendileri bilir.” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANINA HERHALDE YANLIŞ AKTARDILAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Orada konuşması lütuftu” sözlerine de cevap veren Gökhan, teamülün yıllardan beri aynı olduğunu ve hiyerarşik bir şekilde konuşmaların yapıldığını belirterek “Bunu, Sayın Cumhurbaşkanına herhalde yanlış aktardılar. Dolayısıyla bu bir lütuf değil. Bu benim Çanakkale halkını temsilen yaptığım konuşmadır. Bu da halkla beraber olur. Orada artık Çanakkale halkı olmadığı için bu süreçte, benim de orada konuşma yapmamın bir manası yok. Biz hep beraber sahada, fener alayında, sokakta, meydanda konuşmaya, fener alayıyla, konserlerle, havai fişeklerle kutlamaya devam edeceğiz. Ona da engel olacak halleri yok herhalde…”

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech