ÇABİS bir yılda binlerce kez kullanıldı

Kentlileri bisiklet kullanımına teşvik etmek ve trafik sorununa çözüm üretmek amacıyla projelendirilen ÇABİS’e (Çanakkale Belediyesi Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi) Çanakkaleliler bir senede yoğun ilgi gösterdi.
Çanakkale’de bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Ağustos 2016’da hayata geçirilen ÇABİS projesine bir yılda binlerce kentli talep gösterdi. ÇABİS’in şu an 5 bin 174 abonesi bulunuyor. Şu anda ÇABİS projesinde 11 istasyon, 84 park yeri ve 72 bisiklet bulunuyor. ÇABİS bisikletleri bir senede 20 bini aşkın kiralandı.
25 kilometreyi aşan bisiklet yolları ile desteklenen ÇABİS projesine, geçtiğimiz 27 Eylül tarihinde, ikinci etap çalışmaları kapsamında; yürüyüş yolu, Adnan Menderes Caddesi, Troia Caddesi, Özgürlük Parkı, ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi ve Beldemiz’e yeni istasyonlar dahil edildi. Bu çalışmaların ardından 42 park yeri ve 37 yeni bisiklet eklendi.
7 gün 24 saat hizmet veren ÇABİS bisikletlerini kiralamak için Çanakkale Belediyesi’ne kart için başvuruda bulunmak yeterli.

Atakan Alkış, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com