Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Gökhan’a destek çığ gibi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çanakkale Belediye

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı 18 Mart’ta konuşturmayacağına yönelik açıklamasının ardından tepkiler yükselmeye başladı. CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder ve CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, bu kapsamda yazılı bir açıklama yaptı.

ERKEK: BU HAKARET, ÇANAKKALE İRADESİNE YAPILMIŞTIR

Erkek, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın; ekonomi dibe vurmuşken, dış politika iflas etmişken, adalet ve eğitim çökmüşken, toplumsal barışımız ve huzurumuz ciddi tehdit altındayken, demokrasi ve insan hakları OHAL rejiminde askıya alınmışken Çanakkale Belediyesi Meclis toplantısında yaşananları, çarpıtarak gündemine alması siyasi çöküşün açık bir göstergesidir.

Bildiğiniz gibi, son yıllarda her 18 Mart’ta Çanakkale 18 Mart Stadyumu’nda yapılan törenlere Çanakkaleliler alınmamakta, taşımayla gelen bindirilmiş kıtalar resmi törenlerde Çanakkale ruhuna aykırı ve anma töreni adabına uygun olmayan hareketler etmektedir. Bu tavrın sahiplerinden, bugünkü açıklamayı duymak şaşırtıcı olmamıştır. İçinde oldukları siyasi çıkmazı ve düşüşü gizlemek isterken Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde, Çanakkale’de, Çanakkale halkının seçtiği belediye başkanının konuşmasını engellemeye teşebbüs etmek bir aczin ifadesidir. Bir şehrin yaşayanlarının güvenip, takdir edip kendisini 15 yıldır temsil etme görevi verdiği kişiye yapılan hakaret, bütün Çanakkale halkının iradesine yapılmıştır. Kimse unutmasın ki 18 Mart’ta belediye başkanımızın ve bizlerin halkla buluşmasını ve konuşmasını engellemeye hiçbir güç yetmeyecektir. AK Parti Genel Başkanına en güzel yanıtı, 18 Mart akşamı düzenleyeceğimiz fener alayında ve ilk seçimde Çanakkale halkı verecektir.

Son olarak, bu ülke kimsenin çiftliği değildir. Görev ve sorumluluğu içinde olmayan konularda verdiği talimatlarla demokrasi ve hukuku zedeleyenler, tek adam rejimini topluma dayatmayı asla başaramayacaklardır. Ülkemizi her alanda dibe vurduranlara en güzel yanıt, korktukları ve rafa kaldırmak istedikleri demokrasiyle verilecektir.”

ÖNDER: GÖKHAN DA SEÇİLMİŞ BİR KİŞİDİR

CHP İl Başkanı Nejat Önder ise sosyal medya hesabından yaptığı gecikmeli açıklamada “Ak Parti Genel Başkanı Sayın Tayyip Erdoğan, Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan hakkında düşüncelerini dile getirmiştir. Bu kendisinin değerlendirmesidir. Bundan sonraki 18 Mart törenlerinde Ülgür Gökhan’ı konuşturmama talimatını kendi açıklamalarına baktığımızda anlamak mümkün değildir. Çünkü Gökhan’ı seçilmişe yaptığı davranıştan dolayı cezalandırmak istiyor. Unutmayalım ki; düşünceniz ne olursa olsun, Ülgür Gökhan da Çanakkale halkının oylarıyla seçilmiş bir kişidir. Takdir kamuoyunundur.” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech