Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Gökhan’a bir destek de Vekil Öz’den

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent öz; “Analarımız 11 yıldır Tayyip Erdoğan’dan özür bekliyor” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın siyasi seviyeyi düşürdüğünü ifade ederek Çanakkale Belediye Başkanına söylediği sözlere tepki gösteren CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Analarımız 11 yıldır Tayyip Erdoğan’dan özür bekliyor” diye konuştu.

Vekil Öz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Çanakkale sorunlarının ve çözüm çalışmalarının yeri olan Belediye Meclis salonunda, AKP bir Meclis üyesi hanımefendinin Cumhuriyet Halk Partisi iç meselesini ısrarla gündeme getirmek istemesi ve diğer AKP’li meclis üyelerinin de konuyu büyütmesi üzerine yaşanan malum süreçten sonra Sayın Belediye Başkanı özür dilemiştir. AKP Genel Başkanı R.Tayyip Erdoğan’da sık sık yaptığı gibi üslubuyla siyasi seviyeyi düşürüp konuyu tekrar gündeme getirerek buradan siyasi bir çıkar beklemektedir. Asıl burada Erdoğan söz söylemeden önce kendi sözlerini hatırlamalıdır ve 11 Şubat 2006 tarihinde bir çiftçimize ‘Ananı da al git’ diyen Recep Tayyip Erdoğan’dan analarımız özür beklemektedir. 2006 yılındaki Recep Tayyip Erdoğan’nın ‘ananı da al git’ sözlerini unutmuyoruz, kendisi de siyasi kavga politikası üretmek yerine 11 yıldır Türk analarının özür beklediğini unutmamalıdır. Halkımızın oyları ile seçilmiş kentimizin Belediye Başkanına AKP Genel Başkanının ben talimat verdim 18 Mart törenlerinde konuşturulmayacak söylemini asla kabul etmiyoruz.

7 AY GEÇTİ ÖNERGEMİZE CEVAP VERMEDİLER

Bilindiği üzere son yıllarda 18 Mart törenlerinde Stadyuma Çanakkalelilerin sokulmadığı, il dışından günü birlik Çanakkale Gezisi adı altında getirilen vatandaşların gece saatlerinde Stada sokulduğu, Çanakkale Belediye Başkanının konuşması bu kişiler tarafından talimatla ve bilinçli bir şekilde protesto edilmekte ve engellenmektedir. Üstelik Çanakkaleli vatandaşlarımızın Stadyuma neden alınmadığının gerekçelerini İçişleri Bakanlığına yazılı cevaplandırılması için soru önergesi vermiştim. Fakat üzerinden 7 ay geçmiş olmasına rağmen yanıt verilmemiştir. Bir kentin Belediye Başkanının törendeki konuşmasının başka ilden gelen vatandaşlar tarafından protesto edilmesi de Cumhurbaşkanının talimat verdim konuşturulmayacak demesi de kabul edilemez bir durumdur. AKP’nin Siyasi seviyeyi düşürmesi, kavga siyaseti yapması ve Çanakkale’yi kutuplaştırması kendilerine bir siyasi bir kazanç getirmemiştir. Çanakkale halkı, AKP’nin bu siyasi anlayışına hiçbir zaman izin vermemiştir ve Çanakkale halkı yine seçimlerde Sosyal Belediyecilik anlayışına sahip çıkacaktır. Bu anlayışla hiçbir zaman Çanakkale’yi ve Çanakkale Halkının oyunu kazanması mümkün değildir.”

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech