Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yedieminde Yatan Milli Servet

Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler

Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, Yediemin otoparkındaki doluluk oranının her geçen gün arttığı ve bağlı tutulan araçların dosyalarının bir an önce kapatılarak bu araçları ekonomiye kazandırmanın önemi noktasında gazetemize önemli değerlendirmelerde bulundu.

Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, Yediemin otoparkında bağlı bulunan araçların ekonomiye kazandırılması ve mağduriyetlerin boyutlarının büyümemesi için yasalarla bu işin önünün açılması gerektiğine vurgu yaparken, bilhassa borç karşılığı avukatlar tarafından bağlanan araçlar için dosya takiplerinin yapılarak, bir an önce kararın nihayete ulaştırılması konusunun altını çizdi.

Yediemin otoparkında bağlı bulunan binlerce motosiklet ve araçla ilgili gazetemize önemli açıklamalarda bulunan Başkan Demir, şunları dile getirdi: “Bu garajda 1000’den fazla motosiklet, 500’e yakın sayıda da bineğinden ağır ticarisine araç bulunuyor. Bu araçların bazıları maliye borcundan, bazıları ise sigortası olmadığı gibi sebeplerden bağlı bulunuyor. Şahsi borçlara bağlı nedenlerden dolayı avukatlar üzerinden yakalama kararı çıkmış, araç bağlanmış, üzerinden yıllar geçmiş ama satışı istenmemiş. Bu araçlar Yedieminde çürümeye terk edilmiş durumda… Bunları yakalatan, yakalama kararı çıkaran avukatlar, dosyaların takibini yaparak bu araçların satışlarını istesinler. Yakın geçmişte hurda araç yasası çıktı. Bu yasadan vatandaşlar bir an önce faydalansınlar.”

“BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

“Biz otopark ücretleri konusu ile ilgili elimizden gelen yardımı sağlıyoruz ve sağlayacağız. Biz Yediemin olarak satış istemiyoruz. Bu araçları hangi kurum bağlıyorsa, onlar satış istiyor. Burada 4 çalışan ve 10 adet güvenlik kamerası var. Buranın güvenliği için elimizden geleni yapıyoruz. Burada mülteci taşınırken yakalanan ve mahkemesi sürdüğü için bağlı bulunan çok sayıda araç da bulunuyor. Burada bulunan araçların ekonomiye kazandırılması gerekiyor. Araçlar otoparkta durduğu süreçte değerleri azalırken hem cezaya gelen faiz hem de otopark ücretiyle aracı bağlanan kişilerin borçları katlanarak artıyor. Ayrıca geçen her zamanda araçların piyasa değeri düştüğünden nihayetinde ihale bile edilse daha az bir rakama satılması söz konusu oluyor.”

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech