Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Eğitim

Öğrenciler mutlu kantinci huzurlu

Çanakkale’de geleneksel olarak 8 yıldır yapılan aşure etkinliği, bu sene de Vahit Tuna Anadolu Lisesi’nin bahçesinde gerçekleştirildi. Aşure dağıtımını Vahit Tuna Anadolu Lisesi kantin işletmecisi Aziz Asan düzenledi. Öğrenciler ise aşureye yoğun ilgi gösterdi.

Esenler Mahallesi’nde bulunan Vahit Tuna Anadolu Lisesi’nin bahçesinde aşure ayı sebebiyle, Çanakkale Kantinciler Derneği Başkanı Aziz Asan tarafından aşure dağıtımı yapıldı. Vahit Tuna Anadolu Lisesi kantin işletmecisi olan Çanakkale Kantinciler Derneği Başkanı Aziz Asan’a, kızı Büşra Asan da eşlik etti.

Lise önünde toplamda 3 kazan aşure dağıtıldı. Öğrencilerin çıkış saatine denk getirilen etkinlikten bütün öğrenciler faydalanabildi. Öğrenciler etkinliğe sevinirken, mutluluklarını dile getirdiler. Sadece Vahit Tuna Anadolu Lisesi öğrencileri değil, dağıtımdan bölgedeki diğer okulların öğrencileri de faydalandı.

ÖĞRENCİLERİN MUTLULUĞU BİZİM HER ŞEYİMİZ

Aşure ayı sebebiyle kentin belli bölgelerinde aşure dağıtımları gözleniyor. Vatandaşlar bu etkinlikler bir hayli memnun. Bu seferki dağıtımın bir okul bahçesinde olması ve öğrencilerin faydalanabilmesi vatandaşların daha da ilgisini çekti.

Çanakkale Kantinciler Derneği Başkanı Aziz Asan, aşure dağıtımı ile ilgili “Aşure ayı sebebiyle bu etkinliği düzenledik. Etkinliğimiz geleneksel bir şekilde 8 yıldır devam ediyor. Öğrencilerin mutlu olması, bizimde bu işi keyifle yapmamıza neden oluyor. Seneye aynı etkinliği Çanakkale Merkez’de bulunan bütün okullarımızda yapmayı planlıyoruz.” dedi.

Tunahan Ünsal

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech