Engelsiz Sağlık Evleri açıldı

Çanakkale Valiliği koordinasyonunda, Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülen Engellilere Destek Programı, Engelsiz Sağlık Evleri Projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Çanakkale Valiliği koordinasyonunda, Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülen Engellilere Destek Programı, Engelsiz Sağlık Evleri Projesinin tanıtım toplantısı Ticaret Borsası Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Tanıtım Toplantısına Vali Yardımcısı Tuna Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı ve kurum müdürleri katıldı. Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Birimi Sorumlusu, Halk Sağlığı Uzmanı Sinem Topaloğlu konu ile ilgili bir bilgilendirme konuşması yaptı. Uygulama ilk olarak bugün, Ayvacık Tuzla köyü sağlık evinde başlatılacak.

Proje ile engelli bireylerin tespiti ve engelliliğe yol açabilecek hastalıkların önlenmesi hedefleniyor. Proje bölgesi olarak, Ayvacık ilçesinde sağlık evi olan Behramkale, Kösedere, Korubaşı, Paşaköy ve Tuzla köyleri olmak üzere beş köy belirlendi. Bu köylerdeki engelli bireyler ile kronik hastalık görülme sıklığı en fazla olan 35-60 yaş arası kişilerin kronik hastalık yönünden tarama ve ölçümlerinin yapılması ve riskli bireylerin tedavi hizmetlerine yönlendirilmesi ile farkındalık eğitimleri, diyet ve psikolojik danışmanlık hizmetleri gibi çalışmaların yapılması planlandı.

Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Birimi Sorumlusu, Halk Sağlığı Uzmanı Sinem Topaloğlu konu ile ilgili bir bilgilendirme konuşması yaptı.

Dilek Akşen



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com