En büyük beldeden en özel ilçeye

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, Kepez’in ilçe olmasına yönelik yaptığı yazılı açıklamada kendisinin de Kepez’de oturan bir Çanakkaleli olarak ilçe olmasını desteklediğini ifade etti.

Kurban Bayramı’ndan beri devam eden Kepez’in ilçe olma konusunda Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Yeşim Karadağ’dan da bir destek açıklaması geldi.

Başkan Yeşim Karadağ yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Kentimizin gözbebeği Kepez’imizin ilçe olmasını Grup başkanvekilimiz Sn.Bülent Turan Kepez Belde Gençlik Kolları Kongresinde dile getirdi. Bu öneri Çanakkale ve Kepez kamuoyunda geniş yankı bulmakla birlikte çok olumlu tepkiler de aldı. İdari birim olarak ilçe olmak, elbette belde imkanlarından öte Kepeze çok sayıda artı getirecektir. Tabi bu kararın alınması için geniş bir mutabakat gerekiyor ve Kepezimizde de bu mutabakat sağlanmış gözüküyor.” ifadelerine yer verdi.

KARADAĞ: “KEPEZ EN GÖZDE İLÇE OLMAYA ADAYDIR”

Karadağ açıklamasına şöyle devam etti; “Elbette bu kararda Kepezde yaşayan kentlilerimizin etkisi de büyük rol oynayacak. Kepez Belde sakinlerinin de sıcak baktığı konu ile alakalı olarak bizler AK Parti olarak gereken desteği vermeye hazırız ve veriyoruz. Hatta bu yönde konu ile alakalı Kepez beldemizde bir de imza kampanyası başlatıldı.

Karadağ açıklamasının devamında, Bugün Kepezimizin ilçe olması önerisinin temelinde kamu daireleri ile sahil şeridi ile ve nüfus yoğunluğu ile adeta bir merkez haline gelmesi önemli bir etkendir. Bugün 11 okulu, SGK Binası, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Huzurevi, Yeni Devlet Hastanesi, Kepez Limanı, Esnafı, 3 yıldızdan 5 yıldıza kadar otel seçenekleri ve çalışanları ile adeta belde sınırlarını çoktan geride bırakmış bir belde durumundadır. Ve Kepezimizin ilçe olması durumunda coğrafi olarak yaklaşık 20’ye yakın köyü ve mevcut 3 mahallesi ile Çanakkale’mizin en gözde ilçesi olmaya adaydır.”

“BEN DE KEPEZ’DE İKAMET EDEN BİR ÇANAKKALELİ OLARAK”

“Ben de Kepez’de ikamet eden bir Çanakkaleli olarak beldemizin merkezi hükümetimizin hizmetlerinden daha etkin yararlanması hususunda ilçe olma yönünde atılacak her adımı hem İktidar partisi il başkanı sıfatımla hem de kepezde ikamet eden bir vatandaş sıfatımla destekliyorum. Kepezimiz 23.000’i aşan nüfusu ile ilçe olmayı aslında çoktan hak etmiş bir beldemizdir, Çanakkale merkeze olan coğrafi yakınlığından dolayı ilçe olma önerisi şu zamana kadar gündeme gelmemiş ve konu Grup Başkanvekilimizin önerisi ile gündeme gelmiştir. Grup Başkanvekilimiz Sn.Bülent Turan’ın, Milletvekilimiz Sn.Ayhan Gider’in de desteğiyle oluşacak bir konsorsiyum ile biz Türkiye’nin en büyük beldesi Kepez’imizin Türkiye’nin en özel ilçesi olacağına inanıyor ve bu yönde atılacak her adımı destekliyoruz.” Haber Merkezi, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com