Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Durmak yok uygulamalara devam

Çanakkale il merkezinde ve

Çanakkale il merkezinde ve ilçelerde belirlenen 16 farklı noktada gerçekleştirilen uygulamalarda araç sahiplerine, sürücü belgesi, araç muayene ve sigorta kontrolü ile güvenlik sorgusu yapıldı.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ve Denetleme Şube Müdürü Yasin Pala tarafından, yolcu taşımacılığı yapan araçlarda sürücü ve yolculara emniyet kemeri kullanımının önemi anlatıldı. Emniyet kemeri takmayanlara kaza anında yaşanabilecek olumsuzluklar hakkında bilgi verilip, eğitici çalışma gerçekleştirildi. Polis ekipleri, havadan kontrollerde drone kullanıp bölgedeki trafik yoğunluğunu inceledi. Pala, uygulama kapsamında gazetecilere yaptığı açıklamada, denetimlerin belli aralıklarla yapılmaya devam edildiğini söyledi.

16 NOKTADA 57 PERSONELLİ DENETİM
‘Türkiye Trafik Güvenliği 7’ uygulamasının bir anlamda eğitici bir çalışma olduğunu anlatan Pala; “Uygulama ülke genelinde yapılmaya devam ediyor. Çanakkale’de 16 farklı noktada 57 personel ile denetimleri yapmaktayız. Buradaki amacımız trafik bilincini ve güvenliğini sağlamak için ortak hareket etmek. Son yıllarda yapılan denetimler ve uygulamalar ile özellikle ölümlü trafik kazalarında azalmalar meydana geldiğini görüyoruz. Ölümlü kazaların aşırı hız ve emniyet kemeri kullanılmamasından dolayı meydana geldiğini anladık. Biz de bugün yapılan uygulamada çevirmeli radar ekipleri ile denetim yapmaktayız. Ayrıca özellikle yolcu taşımacılığı yapan araçlarda yetki belgeleri incelemesi yapıp, emniyet kemeri kullanmaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Uygulamalarda hatalı görülen sürücülere cezai işlem uyguluyoruz” dedi.
Uygulama sonrasında toplamda 981 araç kontrol edildi. Bu araçların 169 tanesine ceza yazıldı. Kontrollerde toplam ceza miktarı 67 bin TL oldu. 33 araç trafikten men edilirken, alkollu olduğu tespit edilen bir sürücünün ise ehliyetine el konuldu.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech