Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yüz yogası ile yıpranmadan yaşlanın

Daha güzel bir yüze

Daha güzel bir yüze ve daha genç bir görünüme sahip olmak için uygulanan son trend yüz yogası yapmaktadır. Yüz yogası, aslında hemen hemen herkesin farkında olmadan uyguladığı ve yapması çok kolay olan hareketleri barındırır. Örnek olarak, yapılan mimik hareketleri gösterilebilir.

Yoga daha gergin ve daha net bir yüze sahip olmak için yapılan rahatlama hareketlerine verilen isimdir. Yüz hareketleri, yanakları küçültebilir, kırışıklıkları giderebilir ve elmacık kemiklerinizi belirgileştirebilmenize yardımcı olur. Ağrısız ve oldukça eğlenceli şekilde uygulanabilen yüz yogası, çok kısa bir süre içerisinde yüz bölgesinin şekillenmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Yogası Yararları Nelerdir?

– Yüz bölgesinin çok daha gergin ve genç görünmesine yardımcı olur.

– Yüz bölgesinin kırışıklarını giderir ve oluşacak kırışıklıklara karşı cildi korur.

– Yüz bölgesinin çok daha fazla sıkılaşmasını sağlar.

– Kasları harekete geçirdiği için yüz bölgesindeki ton farklılıklarını yok eder ve daha net bir yüz elde edilmesini sağlar.

– Cilt problemlerinin oluşmasını engeller ve oluşmaması için savaşır.

– Yoga hareketleri oldukça basit olduğu için hemen her yerde uygulanabilir ve etkisinin çok daha hızlı görülmesi sağlanabilir.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yoga yapmaya karar verdikten sonra işe yaramasını istediğiniz bölgelerinizi belirleyebilir ve bu bölgeler üzerinde etkisi olan hareketlere göz gezdirebilirsiniz. Bu hareketleri açık havalarda, sahillerde ya da bahçelerde uygulamanız ruhen de ferahlamanıza ve rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Bunun dışında özellikle yüz hareketleri yapmayı tercih eden kişiler, yüz bölgelerine oranla daha şişman duran yanaklardan kurtulmayı isterler. Yanak bölgesi için önerilen hareketler gibi, her bölge için ayrı hareketlerin önerildiğini unutmayınız. Her hareketin her insanın yüz bölgesi için uygun olmadığını da biliniz ve araştırarak yüz yogasına başlayınız. Gerekirse, bu konuda uzman olan kişilerden yardım istemeyi eksik etmeyiniz. Bunun dışında, hareketleri düzenli şekilde uygulamaya da özen gösteriniz.

Uyurken başınızı yastığa gömmemeye dikkat ediniz. Özellikle yoga yapmaya başladıktan sonra ve yüz kaslarını aktif hale getirdikten sonra yüzünüzle alakalı her türlü harekete, maruz kaldığı eşyaya dikkat etmelisiniz. Yastıkların yüz ile temasında, yüz bölgesini oldukça yıprattığını unutmayınız.

– Yanaklarınızı şişirin.

– Kaşlarınızı indirip kaldırın.

– Yanaklarınızı ağız içinize doğru çekin ve balık surat şeklini alın.

– Gözlerinizi büyütüp, küçültün.

– Kaşlarınızı çatın ve gergin bırakın.

Bu tür hareketler sayesinde yüz yogası düzenli halde yapılırsa kısa sürede etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Özellikle gıdık ve sarkma problemleri yaşıyorsanız, elinizin tersi ile sırayla gıdık bölgenizin üzerinden geçebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız hareketler sayesinde, cerrahi işlem görmeden kısa zaman içerisinde daha gergin bir yüz bölgesine sahip olabilirsiniz.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech