Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yağmurda siteye giriş yok!

Esenler Mahallesi, Barış Caddesi

Esenler Mahallesi, Barış Caddesi üzerinde bulunan eski Güvenevler olarak bilinen siteye, yağmurdan sonra giriş çıkışlar kapanıyor. Yenilenen ve geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan sitenin yolunun bulunmamasından dolayı yağmurda oluşan çamurdan siteye geçiş kapanıyor.

Esenler Mahallesi, Barış Caddesi üzerinde bulunan eski Güvenevler olarak bilinen konutlar Gökçeada depreminde zarar görüp yıkım kararına uğramıştı. Kale Bayar İnşaat ve Çanakkale Belediyesi ortak bir çalışma sonucu siteyi yeniden inşa etmişti. Tekrar kullanıma yeni adıyla açılan Doğuş 17 Sitesi’nin henüz bir yolu olmadığı için vatandaşlar yağmurlu havalarda siteye giriş ve çıkış yapamıyor. Sitenin araç giriş kapısının önünde yol olmamasından ötürü toprak yol, yağmurda ıslanarak çamur haline geliyor. Ve sitede yaşayan vatandaşlar araçlarını sitenin dışına park etmek zorunda kalıyorlar. Vatandaşlar bu duruma tepki gösterirken, en azından yoldan ziyade bir mıcır bile dökülse çamur önlenebilir görüşündeler.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz günlerde sitenin anahtar teslimini gerçekleştirdi. Başkan Gökhan site sakinlerinin sorunlarını dinledi ve sitenin girişinde her hangi bir aksaklık yaşanmaması için yolun yapılacağını söyledi. Vatandaşlar yolun yapılacağı günü dört gözle bekliyor. Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech