Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye’nin kalfasına Turan’dan tebrik

Ahilik haftasında Kırşehir’de yapılan

Ahilik haftasında Kırşehir’de yapılan ve 81 ilin Kalfaları arasında Çanakkale’den katılarak “Türkiye’de Yılın Kalfası” seçilen Miray Çakmak’ı Çanakkale Gümrük Müdürlüğünde ziyaret eden AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan genç kızı tebrik etti.

18 Eylül’de açılışı yapılan Ahilik Günü’nde yılın kalfası seçilen Miray Çakmak’a Vali Orhan Tavlı tarafından ödül verilmişti. Çakmak, Kırşehir’de yapılan ve 81 ilin Kalfaları arasında da Türkiye’nin kalfası seçildi.

“KIZIMIZ BİRİ ONURE ETTİ”

Genç kalfayı tebrik eden AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Bizim ülkemizi çok farklı kılanlardan bir tanesi de ahilik kültürüdür. Dünyanın farklı ülkelerine baktığımızda hangi ülkenin böyle kadim kültürü, hatırası var. Türkiye’de ahilik kültürü örnek kültürlerden bir tanesi. Dünkü ahilik ifadesi bugün esnaf odalarımızdır. Kızımızın başarısı bizi mutlu, onure etti. İlimize bir katma değer kazandırdı. Çanakkalemizin her alanda iddialı olmasını istiyoruz. Sporda, sanatta, turizmde her alanda olmasını istiyoruz. Zaten tarih ile ilgili dehşet bir imkanımız var. Bunun üzerine çıkmak istiyoruz. Türkiye’de ahilikle ilgili birinci olan kızımızı kutluyor başarışlarının devamını diliyoruz” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın ziyaretinde AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu, Çanakkale Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ayhan Engin, Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çanakkale Gümrük İl Müdürü Ali Yiğit, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Haşmet Erşen de katıldı.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech