Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Güncel

Koordinasyonda meteorolojik değerlendirme

2017 yılının III. Dönem Koordinasyon Kurul Toplantısı Vali Yardımcısı Cezmi Batuk başkanlığında İl Özel İdaresi Meclis Salonunda yapıldı. Meteoroloji yetkilileri havaların mevsim normallerinde gideceğini söyledi.

2017 yılının III. Dönem Koordinasyon Kurul Toplantısı Vali Yardımcısı Cezmi Batuk başkanlığında gerçekleştirildi. Koordinasyon, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Genel Meclisi toplantı salonunda yapılan toplantıya Kaymakamlar, Belediye Başkanları, yatırımcı kuruluşların Bölge müdürleri, İl Müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılmış olup, koordinasyon toplantısında 2017 yılı yatırımları ve devam eden projeler değerlendirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden verilen bilgiye göre önümüzdeki günlerde mevsim normallerinin üstünde bir yağış beklenmiyor. Yetkili verdiği bilgide; “Geçtiğimiz bir yılı değerlendirecek olursak 590 kg civarında bir yağış ile uzun yıllar ortalamasının yüzde doksanı yakalandı. Yani su miktarı bakımından kuraklıktan söz edilemez. Ancak kısa zamanda çok yağış olduğu için, örneğin yıllık yağışın çeyreğinden fazlasını geçtiğimiz yıl Kasım ayında almıştık, sıkıntılar oluşabilir. İklim mevsim normallerinde olacak gibi görünüyor. Yaşayıp, göreceğiz.” dedi.

Dilek Akşen

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech