Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Koç ve Savaş “Sorumluluk almak istiyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyeleri Ziraat Odası Başkanı Türker Savaş ve eski Eğitim Sen Şube Başkanı Telat Koç, Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdikleri basın açıklamasında CHP içinde yaşanan olayları kaygıyla izlediklerini ve parti yönetiminde faal olma istediklerini belirttiler. Telat Koç, CHP Merkez ilçe başkanlığı için aday olduğunu da toplantıda açıkladı.

Ziraat Odası Başkanı Prof. Dr. Türker Savaş ve eski Eğitim Sen Şube Başkanı Prof. Dr. Telat Koç , Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde ortak basın açıklaması düzenledi. İlk olarak konuşan Telat Koç, konuşmasına yaklaşık 2 yıl önce Ankara Garı’nda gerçekleştirilen terör saldırısında hayatını kaybeden 101 vatandaşı anarak başladı.
Ardından Koç, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesinde emeği, laikliği ve bilimi öne çıkaran bakış açısı olduğunu belirterek bu kavramlara emek verilmesi gerektiğini, bu kavramların taşınmasında CHP’nin özel bir rolü olduğunu ve lokomotif görevi görmesi gerektiğini söyledi. Savaş ile birlikte CHP üyeleri olarak CHP’ye önem verdiklerini ifade eden Telat Koç, CHP’nin tek adam partisi olmadığını; bütün üyelerin ve kurumların ön plana çıkması gerektiğini söyledi ve CHP’de parti içi yaşanan olayları kaygıyla izlediklerini ifade etti.
Toplantı sonunda ise Koç, CHP Merkez İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu belirtti.

KOÇ; “YÖNETİM KURULU ORGANLARINA ADAYIZ”

Devamla Telat Koç, CHP’de aktif görev almak istediklerini ve yönetim kurulu organlarına Savaş ile birlikte aday olduklarını belirtti. Koç yaptığı konuşmada; “Sürecin getirdiği ve daha ileriye doğru CHP içinde örgütlü demokrasiyi eksiksiz gerçekleştirerek, çok kaliteli bir örgütler arası iletişimi gerçekleştirerek, her türlü iletişimde ve tartışma ortamında da kesinlikle hak ve özgürlükleri kısıtlamadan, herhangi bir şekilde tartıştığı konu dışında kişilik haklarına saygısızlık etmeden bir örgüt işleme tarzını oturtmuş bir yönetim olması gerekir diye düşünüyoruz. Bu tarz bir yönetim olacaktır çünkü CHP üyelerinin bu tarz bir potansiyeli var. Buradan hareketle bizler önümüzdeki parti içi seçim süreçlerinde belli oranlarda görev almak ve bu iddia ettiğimiz sorumlulukları da yerine getirmek istiyoruz. Partinin yönetim kurulu organlarına adayız” diye konuştu.

SAVAŞ; “SORUMLULUK ALMAK İSTİYORUZ”

Toplantıda konuşan Türker Savaş ise hiç bir kişisel hırslarının ve kimseyle sorunlarının olmadığını belirterek; “Biz CHP üyelerinin tamamını, herkesi kucaklıyoruz. Bizim daha üst düzeylerde beklentimiz yok.Sadece ve sadece sorumluluk almak istiyoruz. Özellikle de önümüzdeki süreçte yerel ve genel seçimlerde Çanakkale’nin çok dikkatli olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi. Kendisine yöneltilen; “İl Başkanı adayınız hanginiz?” sorusuna ise Savaş; “İl yönetimi için şu an herhangi bir düşüncemiz yok. Öncelikle Merkez ilçe seçimimiz var. Merkez ilçe seçimini düşünerek şu anda bu açıklamayı yapıyoruz” dedi.

Atakan Alkış

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech