Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Engelli sporculardan anlamlı ziyaret

Tekerlekli Sandalye Basketbol 2.

Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Liginde büyük başarılar elde eden Çanakkale Boğazgücü Engelliler Spor Kulübü sporcuları ve yöneticileri, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti.

Geçtiğimiz sezon Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Liginde şampiyon olan ve kenti başarı ile temsil eden Çanakkale Boğazgücü Spor Kulübü yönetimi ve sporcuları Başkan Gökhan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Ampute Milli Futbol takımının Avrupa Şampiyonu olması üzerinde durulurken bu şampiyonluğun tüm engelli engelsiz bütün sporculara örnek olmasının gerektiğinin altı çizildi.

Ziyarette konuşan Başkan Gökhan, A Milli Takımın Dünya Kupası elemelerinde şampiyonaya katılamamasının üzüntüsünü dile getirerek şunları söyledi: “Milli takımımız şampiyon oldu. A Milli takımımız başarılı olamadığı süreçte Amputelerin olması ayrıca anlamlı oldu. Kilidi Boğazgücü açtı. Gönülden yaparsan başarılı olursun. Fırsat da sunulması gerekiyor tabi. Arda Turan’ın maçtan çıkarken gülmesi beni çok üzdü. Bunlar hoş şeyler değil. Prim pazarlıkları hoş değil. Tüm engelli arkadaşlarımıza bize yaşattıkları sevinç için teşekkür ediyorum. Çanakkale gibi bir kentte dahi böyle bir başarıya ulaşmış olmak büyük birşey. Sonuç olarak imkanlar ve kapasite belli. Buradan çıkan başarı herkese örnek olmalı.”

Ziyaret esnasında Çanakkale Boğazgücü Spor Kulübü yöneticileri Çanakkale Belediye Başkanı için özel hazırlattıkları üzerinde Ülgür Gökhan yazan 17 numaralı formayı Başkan Gökhan’a hediye etti.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech