Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çanakkale’ye yeni teknoloji

Çanakkaleli işadamı İsmail Bayraktar’ın

Çanakkaleli işadamı İsmail Bayraktar’ın öncülüğünde Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çanakkale Belediyesi arasında Ortaöğretim Kurumlarına 3 Boyutlu Yazıcı verilmesi ve kullanımına ilişkin Protokol imzalandı.

Çanakkale’de Ortaöğretim kurumlarında yeni bir dönem başlıyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde üretilen 3 Boyutlu Yazıcı cihazı bugünden itibaren Çanakkale’deki Ortaöğretim kurumlarına verilecek. Çanakkaleli işadamı İsmail Bayraktar’ın fikri, Çanakkale Belediyesi tarafından desteklenerek hayata geçirildi.

“ÇOCUKLARIMIZIN GELECEKLERİ İÇİN ÇABA GÖSTERMELİYİZ”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan protokol konuşmasında, “Okullarımıza yarından itibaren bu cihazı teslim edeceğiz. Eğitilmiş olan arkadaşlarımız, eğitmenlerimiz var. Firmamız cihazın eğitimiyle ilgili çalışmalarını tamamladı. Çanakkaleli gençler için bu bir fırsattır. Tüm Türkiye’de belediyeler bu tip teknolojik gelişmelerle ilgili çaba sarf etmelidir. Bu işlerin kimin t

arafından yapıldığı hiç önemli değil. Yapılıp yapılmadığı önemli. Önemli olan çocuklarımızın geleceği için çaba göstermektir” dedi.

“PROTOKOLE SADECE BİR OKUL MÜDÜRÜ VE MÜDÜR YARDIMCISI KATILDI”

Gökhan, protokole sadece bir okul yetkililerinin katılması ile ilgili, “Burada İl Milli Eğitim Müdürü de davetliydi, bütün okul müdürleri de davetliydi. Anladığım kadarıyla sadece bir okulumuzun müdürü ve müdür yardımcısı bu protokole katıldı. Bu okulumuz Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi… Bu okulumuzun yetkililerinden başka gelen yok enteresan. Demek ki hiçbir okula önyargılı davranmamak lazım. Bu anlayış, bu bilinç bizi ileriye götürür. Biz teknoloji ile bilimle bir yerlere gelebiliriz. Birbirimizden korkarak değil. Maalesef idarecileri, öğretmenlerin üzerindeki idarecileri ben esefle kınıyorum. Burası onlarında belediyesi, burası Çanakkale çocuklarının bilimsel gelişimleri için gönüllü bir projenin üretildiği bir belediye. Burada Çanakkale halkıyla bu sevginin paylaşılması gerektiğine inanıyorum. Bizim moralimiz bozulmaz ama lafımızı da söyleriz. Biz burada gelişimsel bir etkinlik yaparken, okulların üst düzey yöneticilerinin teşrif etmemelerini kamuoyu bilsin isterim” sözlerini söyledi. Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech