Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirtli öğrenciler Çanakkale misafiri

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konan “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Siirt’ten 184 öğrenci, Çanakkale’ye gelerek kentimizde 4 gün misafir edildiler.

Çanakkale Valiliği haber bültenine göre; Vali Yardımcısı Vekili, Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz ve Çanakkaleli öğrenciler tarafından Çanakkale Havalimanı’nda çiçeklerle karşılanan Siirt Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş ve 187 öğrenci 5-8 Ekim tarihleri arasında Çanakkale’de misafir edildiler.

Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Çanakkale’ye gelen öğrenciler; Troia Ören Yeri, Çanakkale Evlatları İnteraktif Deneyim Sergisi, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alanında Şehitler Abidesini, 57. Alay Piyade Şehitliği, Kocaseyit’in Anıtı’nı, Şahindere Şehitliğini, Conk Bayırını, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezini ve Çanakkale’yi gezdi.

VALİ TAVLI, KONUKEVİNDE ÖĞRENCİLERLE TİYATRO İZLEDİ

Eceabat Gençlik Konukevinde öğrencilerle bir araya gelerek sohbet eden Vali Orhan Tavlı, daha sonra Eceabat Belediyesi Sosyal tesislerinde Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Tiyatro grubunun “Çanakkale Ruhu” konulu tiyatro gösterimini öğrencilerle birlikte izledi.

Piri Reis Rasathanesi ve Gelibolu Mevlevihanesini de ziyaret eden öğrenciler Bolayır Köyünde Gazi Süleyman Paşa Türbesini gezerek Namık Kemal Kabir ziyareti gerçekleştirdiler. GESTAŞ Feribotuyla Boğaz Turu gezisi yapan öğrenciler boğaz turunun ardından Vali Orhan Tavlı’yı ziyaret ederek bir süre görüştüler. Çanakkale ile ilgili izlenimlerini aktaran öğrenciler Çanakkale’de bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Vali Orhan Tavlı, Siirt’ten gelen öğrencileri Çanakkale’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. İçişleri Bakanlığınca 180 günlük eylem planı kapsamında hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında; Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 21 ilimizden seçilecek 15 yaş altı 50.000 katılımcının ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlanarak, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması hedefleniyor.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech