Amatör Spor Haftası başladı!

Amatör Spor Haftası’nın başlaması nedeniyle Kordon’da yürüyüş ve bir dizi etkinlikler düzenlendi. Amatör Spor Haftası, 15 Ekim’e kadar çeşitli spor organizasyonları ile devam edecek.

9-15 Ekim tarihleri arasında geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası etkinlikleri dolayısıyla Kordonboyu’nda kortej yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşte protokolün yanı sıra sporcular ve öğrenciler yer aldı. Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda son bulan yürüyüşün ardından saygı duruşu ve istiklal marşı, açılış konuşmaları, jimnastik ve zumba gösterisi yapıldı. Türkiye’yi yurtdışında başarıyla temsil eden sporculara da spordan sorumlu Vali Yardımcısı Turan Yılmaz tarafından plaket takdim edildi.

Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’ndaki törene Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü, İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili Sedat Bektaş, Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çanakkale ASKF Federasyon Başkanı Firuz Erdil, amatör sporların il temsilcileri, sporcular, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

15 Ekim’e kadar devam edecek çeşitli spor etkinlikleri doğrultusunda, sportif faaliyetler ile farkındalık oluşturarak herkesin düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi hedefleniyor.

Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com