Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meclis gerginliğinin tepkileri sürüyor

2017 Ekim ayı Belediye

2017 Ekim ayı Belediye Meclis toplantısında yaşanan olaylarla ilgili ve AK Parti Belediye Meclis üyelerinin meclisi terk etmelerinin yankıları sürüyor. Yaşanan olaylarla ilgili İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin ve AK Parti Grubu Başkanvekili Bülent Korkmaz da yazılı bir basın açıklaması yaptı.

İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin yapmış olduğu basın açıklamasında Ekim ayı Meclis Toplantısında Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın kullanmış olduğu kelimeleri yakışıksız ve nahoş olarak tanımladı. Yaşanan olayların Çanakkale’de değil, tüm Türkiye’de tepki çektiğini belirtti.

ŞAHİN: BU TAVRIN KABUL EDİLEBİLİR YANI YOKTUR

Şahin yapmış olduğu açıklamada, “Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan yeri geldiğinde Çanakkalemiz’i Barış’ın Kenti olarak niteler. Bu slogan ile öğünen ve Çanakkalemiz’in kimi yerlerine bu sloganı yazan Ülgür Gökhan yönettiği Belediye Meclisi’nde bir kadın meclis üyesine karşı kullandığı bu “Kesin, konuyu kapat, biraz ahlaklı olun, konuşma, otur yerine” şeklindeki huzuru bozan bu ifade ve tavırlarla mı bu barışı sağlayacağını zannetmektedir? Bu çirkin ifadeler bizleri olduğu kadar Aziz Milletimizin vicdanını da derinden yaralamıştır. Bu yakışıksız tavrın savunulacak, geçiştirilecek, normal kabul edilebilecek hiçbir yanı bulunmamaktadır. Neresinden tutulursa tutulsun tutanın elinde kalacaktır. Bir belediyenin yönetiminde hakaret dolu yaklaşımlarla faşizan bir tutum sergileyen zihniyetin devleti yönetmeye talip olduğunda insanların nasıl bir yönetimle karşı karşıya kalacağı açıkça ortaya çıkmıştır” dedi.

Şahin açıklamasını “Yaşanılan bu talihsiz olay sebebi ile hakarete uğrayan, konuşma hakkı elinden alınıp susturulan, olması gereken demokratik bir belediye meclisi yerine baskıcı bir ortamda nezaket kuralları ile bağdaşmayacak emir ve sözlere muhatap olan Ak Parti Belediye Meclis Üyemiz Tülay Ömercioğlu’na geçmiş olsun diyor, bu kabul edilemez tavırlarıyla kadın bir belediye meclis üyesine manevi ve psikolojik anlamda şiddet uygulayan Çanakkale Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Ülgür Gökhan’ı esefle kınıyorum” sözleriyle tamamladı.

KORKMAZ: BU TAVIR SİZE YAKIŞMADI

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Korkmaz ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Ülgür Gökhan halkın oyuyla Belediye Başkanı olarak seçilmişse karşısındaki Meclis Üyeleri de halkın oyuyla seçilmiştir. Seçilmiş olan bir meclis üyesine özellikle bayan bir meclis üyesine ‘Size ne? Karışmayın. Bu nasıl Belediye Meclisi yahu? Kesin, mikrofonu kapattırmayın bana. Kesin, ahlaklı olun, konuyu kapatın. Otur yerine. Çıkarken bağırma. Kendi pisliklerinize bakın. Biz iktidarız topal ördek olan sizsiniz’ gibi sözler söylemesi üzüntü verici bir olaydır. Sayın Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Meclis Toplantısında diyor ki bu bizim iç meselemiz. Bizim iç meselemize karışmayın. Fakat Sayın Ülgür Gökhan her nedense AK Partinin iç meselelerini ilgilendiren konularda gündemle ilgili bir aylık değerlendirme yaparken bizim kendi iç meselemiz olduğu zaman maşallah alaycı bir tavırla bunu gündeme getiriyor. Bizim iç meselemiz orada tartışılırken her nedense CHP’nin delege seçimleri AK Parti Grup Başkanvekili Tülay Hanım tarafından orada hatırlatıldığında tepkiyle karşılanıyor.

Çanakkale’mizi her zaman barışın kenti olarak nitelendiren Sayın Belediye Başkanı bu tavırlarınız size hiç yakışmadı. Yeri geldiği zaman bizlerde İl Genel Meclisinde ülke gündemi ile ilgili tartışmalar yaşadık. Ancak böyle bir üslup asla ve asla İl Genel Meclisimiz de olmamıştır. Her partiden arkadaşlarımız görüşlerini dile getirmişlerdir ve mikrofonları hiçbir zaman kapatılmamıştır. Bizim Genel Başkanımıza Cumhurbaşkanımıza diktatör derebeyi diye yakıştırma yapanların Çanakkale Belediye Başkanına bakmasını öneriyorum.

Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan’ın AK Parti Grup Başkanvekili Tülay Hanım ve Belediye Meclis Üyelerine yapmış olduğu bu saygısız tavrı üslubu kınıyoruz.” Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech