Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kayıp Çocuklar Halk Bahçesinde Bulundu

  3 aylık dünya

 

3 aylık dünya turu için arabaları ile ülke ülke gezen Hawkins ailesinin 2 erkek çocuğu çarşı içerisinde kayboldu. 45 dakika  içerisinde, Halk Bahçesinde bulunan çocuklar aileye teslim edildi.

Avustralya’dan Çanakkale’ye gelen Hawkins ailesinin kaybolan 2 çocuğu, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bulundu.Alınan bilgiye göre, Avustralya’daki bir üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapan Mattew ile göz doktoru eşi Joanne Hawkins, çocukları 10 yaşındaki Fela ve 8 yaşındaki Issac ile birlikte 3 aylık dünya turuna çıktı. Tur kapsamında 3 gün önce Çanakkale’ye gelen Hawkins ailesi Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanını gezdikten sonra kent merkezindeki alanları ziyaret etti. Tarihi Aynalı Çarşıyı dolayıp Çarşı Caddesine geçen ailenin 2 çocuğu bu sırada kayboldu. Baba Mattew Hawkins’in bölgede bulunan polis ekiplerine bilgi verilmesi üzerine, kayıp olan çocukların bulunması için çalışma başlatıldı. Ekipler, bölgede yaptıkları çalışmada Fela ve İssac’ı, yaklaşık 400 metre uzaklıktaki Halk Bahçesinde buldu. Çocuklar daha sonra ailelerine teslim edildi.

10 yaşındaki Fela önce arabayı park ettikleri yere gittiklerini, orada ailelerini bir süre bekledikten sonra Halk Bahçesini fark edip orada beklemeye karar verdiklerini ifade etti. Basın mensuplarının ‘Korktunuz mu’ sorusuna gülerek cevap veren çocuklar ‘Çok korkmadık’ dedi.

Türk polisinin yardımsever tavrından dolayı çok memnun kaldıklarını ifade eden baba Mattev Hawkins, “Onların kaybolduğunu fark ettiğimde çok panik olduk. Annesi ile birlikte çocukları aramaya başladık ve polisi de aradık. İlk başta kaçırıldıklarını düşündük.Türkiye’de bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Çocuklarımız gezi esnasında kayboldu ve polisler çocuklarımızı çok kısa sürede buldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Anne Joanna Havkins ise 3 aylık dünya turu için çıktıkları yolculuklarına Çanakkale’den başladıklarını ifade etti. Çanakkale’nin kendileri içinde çok önemli olduğunu vurgulayan Havkins, “Buradan çeşitli Avrupa ülkelerine gideceğiz. İlk durağımız burası oldu. Kent içinde gezerken kaybolan çocuklarımızı bulan polis görevlilere teşekkür ediyoruz. Çok hızlı davranıp bize çok yardımcı oldular.” ifadelerini kullandı.

 

Dilek Akşen

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech