Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Manşet

Ak Parti’li Başkanlardan Ortak Açıklama

Çanakkale’nin Ak Parti’li belediye başkanları Çanakkale Belediyesi’nin Ekim Ayı Meclis toplantısında yaşananlara tepki göstermek üzere ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Çanakkale Belediyesi Ekim Ayı Meclis toplantısında; Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile Ak Parti Grup Başkanı Av. Tülay Ömercioğlu arasında yaşanan gerginliğin ardından Ak Parti Grubu meclisi terk etmişti. Başkan Gökhan’ın Av. Ömercioğlu’na karşı tavrını kınayan Ak Parti’li İlçe Belediye Başkanları bir araya gelerek ortak bir basın açıklamasıyla Başkan Gökhan’ı kınadıklarını ifade etti.

Belediye Başkanlarının yaptığı ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Cumhuriyetimizin önsözü, toprağı kahramanlık ve şanlı ecdadımızın zaferleri ile yoğrulmuş Çanakkale’mizin ve Ülkemizin saygıdeğer halkı…

Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Av.Tülay Ömercioğlu’nun naif ve uzlaşmacı tavrına karşılık ifade özgürlüğünü engelleyici, erkek egemen zihniyette, kadın-erkek eşitliğini göz ardı eden yönetim anlayışı ile insan onurunu zedeleyen, ‘konuşma!’ ‘otur yerine!’ ‘ahlaklı ol’ gibi ifadelerle sözlü saldırıda bulunmuş, mikrofonu kapattırarak fiziksel saldırı gerçekleştirmiştir.

ÇANAKKALE’NİN BELEDİYE BAŞKANLARI TEDİRGİN

Kadınlarımıza seçme ve seçilme haklarını teslim eden Atatürk gibi bir liderin kurduğu, siyasi partinin Belediye Başkanı, bu tutum ve davranışları ile kadın ve İnsan haklarını hiçe sayarak, anti demokratik davranış içerisinde bulunması, bu toprakların evladı olarak bizleri yani Çanakkale’nin Belediye Başkanlarını tedirgin etmiş, Anayasa ile güvence altına alınan ifade özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik bir tutum, Çanakkale’miz için şehrin yönetildiği bir mecliste demokrasinin elden gittiği kaygısını oluşturmuştur.

Çanakkale Belediyesi Grup Başkanvekilimiz Av.Tülay Ömercioğlu’na yapılan bu çirkin saldırı Halkın onayını almış, seçim ile gelmiş, vekalet onayına sahip bir isme, sözlü saldırıda bulunmak, sadece kişinin şahsına değil Milletin öz değerlerine ve benliğine de yapılmıştır.

Yaşanan bu olayı kınıyor, biz Belediye Başkanları olarak bu zihniyeti ve kadın erkek eşitliğini göz ardı eden bir yönetim anlayışını asla benimseyemeyeceğimizi, Kadına yönelik şiddetin insan hakları ihlali olduğu bilinci ile hareket eden bir yönetim istediğimizi kesin bir dille ifade ediyoruz.

Eğitim düzeyi,sosyal statü, ekonomik seviye gözetmeksizin toplumun her kesiminde, özellikle yönetim kademelerinde zihniyet değişikliğinin ivedilikle sağlanmasını istiyor, söz konusu olay ile ilgili Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı Çanakkale’nin seçilmiş Belediye Başkanları olarak kınıyoruz.”

Haber Merkezi

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech