Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ak Kepez’den aşure ikramı

Ak Parti Kepez Belde

Ak Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok, Muharrem Ayı nedeniyle Ak Parti Kepez teşkilatı üyeleriyle birlikte aşure dağıttı.

Kepez Hamidiye Mahallesi TOKİ konutları yanındaki camide yapılan aşure ikramında konuşan Ak Parti Kepez Yönetim Kurulu Başkanı Alper Altınok, insanlar arasında dostluğu arttırma, kardeşlik, dayanışma, bolluk ve ilahi bereket olarak anılan Muharrem ayının diğer aylardan farklı olduğunu ifade etti. Kutsiyetine inanılan aşure dağıtmanın Müslüman toplumlarda asırlardır gelenek olarak devam ettiğini hatırlatan Ak Parti Kepez Belde Başkanı Altınok, “Bu özel ve güzel günler vesilesiyle vatandaşlarımızla buluşmak, onlarla bir araya gelmek bizi mutlu ediyor. Paylaşmanın önemini böyle günler vesilesiyle bir kez daha anlıyoruz. Muharrem Ayı’nın hayır ve bereket getirmesini temenni ediyorum. Asırlardır yaşatılan aşure geleneğinin toplumda birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olmasını diliyorum” dedi.

Dev kazanlarda pişirilen aşurelerin dağıtımına zaman zaman eşlik eden, vatandaşlara elleriyle aşure ikram eden Altınok, pazartesi günü Cumhuriyet Mahallesi Pazar Yeri alanında, Çarşamba günü de Boğazkent Mahallesi’nde devam edeceklerini söyledi.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech