Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Her şeye rağmen üzgünüm”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, katıldığı bir törende Belediye Meclisinde Ak Parti Grupbaşkanvekili Meclis Üyesi Tülay Ömercioğlu ile yaşadığı tartışmayı gazetemize değerlendirdi.

Kentsel Yenileme Projesi kapsamında Güvenevler Sitesi hak sahiplerine anahtar teslim törenine katılan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ekim ayı Belediye Meclisinde yaşanan tartışma ile alakalı gazetemize şunları söyledi: “Ekim Meclisinde Adalet ve Kalkınma Partisi Grup sözcüsüyle yaşanmış olan bir diyalog çarpıtılarak ve kısmen verilmek süratiyle bir algı operasyonu düzenlenmek istendi. Ben de ikaz ederek ve rica ederek bu konunun kesilmesi gerektiğini ifade etmiştim. Meclisin görüntülerinin tamamını Belediyenin internet sitesinine koydum. Bir kadına şiddet uygulanıyormuş ya da ona karşı bir hareket varmış gibi algı yaratılmaya çalışıldı. Bugün zaten bir ulusal televizyonda böyle bir algı yaratıldıysa özür dilerim dedim. Ben zaten bir kadına bağırılması ya da bir şiddet olayına tamamen karşıyım. Tülay Hanıma siyasi bir kimlik olarak ve ısrarla rica ederek konunun kapatılmasını istedim. Arkadan Ethem Hırçın ve Emrah Direk arkadaşlar olayı ayağa kalkarak daha da tahrik eder hale gelince de onlara konuşmalarını kesmelerini söyledim. Eğer toplantının bütünü izlenirse benim ne dediğim açıkça anlaşılacaktır. Yine de her şeye rağmen burada böyle bir algıdan dolayı üzgün olduğumu söyleyeyim. Haklı olduğumu savunuyorum. Ama böyle bir algıdan dolayı üzgünüm. Bunu yaratanları ve yaratmaya çalışanları kınıyorum.”

Öte yandan Başkan Gökhan, FOX TV’nin sevilen sabah programı Çalar Saat’e telefon bağlantısı ile katılarak yaptığı açıklamada daha sonra izlediği meclis görüntülerinde sert konuştuğu için üzgün olduğunu ifade ederek özür dilediğini açıklamıştı. Programın sunucusu Gazeteci İsmail Küçükkaya ise Gökhan’ın özründen memnun olduğunu ifade ederek Ömercioğlu’na bir çiçek ile ziyaret etmesini istedi. Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech