Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Kadın

Kentin kadınları Başkan Gökhan’ın yanında

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a destek olmak için Cumhuriyet Meydanında toplanan kadın bileşenleri ve Kent Konseyi Kadın Meclisi yaptıkları basın açıklamasında; “Şiddeti görmek istiyorsanız televizyonlara bakın. Bu şehrin belediye başkanı olsa olsa yediden yetmişe herkese sevgi verir, çiçek verir, onları kollar.” ifadelerine yer verildi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi ve STK’ların kadın üyeleri Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yanında olduklarını ifade etmek amacıyla Cumhuriyet Meydanında toplanarak basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar da katıldı. İlk konuşmayı yapan Başkan Yardımcısı Ünüvar; “Burası özgürlüklerin kenti, barışın kenti. Kadınların sokaklarında rahatça dolaştığı bir kent. Başkanımız yeri geldiğinde küçük bir çocuğun başını okşar, yeri geldiğinde çiçek dağıtan bir Belediye Başkanının her zaman arkasındayız.” dedi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevgi Ulusal yaptığı açıklamada; “Çanakkale’deki tüm kadın bileşenleri olarak, son günlerde belediye başkanımız Ülgür Gökhan’a yönelik basın ve kamuoyunda yaratılmaya çalışılan algı operasyonunu üzüntüyle karşıladığımızı belirtmek istiyoruz. Belediye meclis toplantısında AKP Grup başkan vekili Sayın Tülay Ömercioğlu, CHP parti içi sorunlarını olumsuz çağrışımlarla ısrarla gündeme getirmek istemesine karşı başkanımız Gökhan, defalarca uyarıda bulunmuş ve bu siyasi konunun yerinin belediye meclisi olmadığını belirtmiştir. AKP Grup Başkanvekili Avukat Tülay Ömercioğlu bu konudaki ısrarlı tutumunu devam ettirmesiyle ortaya çıkan gerginlik sonucu yaşananlar hepimizin malumudur. Çanakkale’nin tüm kadınları olarak şunun netlikle bilinmesini istiyoruz; barışın kenti Çanakkale’nin belediye başkanına yönelik oluşturulmaya çalışılan bu söylemlerin hiçbir tutarlılığı yoktur. Türkiye’de kadınlarımız için en yaşanası, en özgür kenti olan bu şehirde bütün kadınlarımız ve çocuklarımız kentimizin tüm imkanlarını gece gündüz demeden özgürce kullanabiliyorsa 45 yıllık sosyal demokrat anlayışla ve bu anlayışı yöneten belediye başkanlarına borçludur.Şiddet ve taciz kelimelerinin başkanımız ya da bu kent yöneten tüm üyeleri için kullanılması imkansızdır. Şiddet kelimesinin karşılığını arayanlar her yıl şiddet mağduru olan kadınlara ve hayatları son bulan kadınlara bakmalı.Şiddeti görmek istiyorsanız televizyonlara bakın. Bu şehrin belediye başkanı olsa olsa yediden yetmişe herkese sevgi verir, çiçek verir, onları kollar.Bu gerçeği aslında bu iftirayı siyasi emelleri için kullanmak isteyenler de biliyorlar. Bu anlamsız ve tutarsız algı operasyonunun sonucu ulaşması imkansızdır ve kamuoyunda karşılığı yoktur. Başkanımıza kadın dernekleri olarak inancımız ve desteğimiz tamdır.” ifadelerine yer verdi.

Açıklama sık sık slogan ve alkışlarla kesildi. Meydanda toplanan kadınlar ‘En büyük başkan, bizim başkan’ şeklinde tezahüratlar yaptı. Dilek Akşen

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech