Karadağ: “Gökhan’ın miadı dolmuştur”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, Çanakkale Belediye Meclisinin Ekim ayı toplantısında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın ve Ak Parti Grup Başkanı Tülay Ömercioğlu’nun arasında yaşanan gerginlik ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ açıklamasına “Kendine Sözde Barışın Belediye Başkanı diyen Ülgür Gökhan’ın dün sergilediği bu saygısız tavrı ne ilktir ve ne sondur. Biz Çanakkale halkı olarak Kentin belediye başkanının bu tür davranışlarına alışkın olmakla beraber artık kınamanın ve ayıpsamanın fayda etmediğini de biliyoruz. Bir TV kanalında çıkıp özür dilemek Ülgür Gökhan’ı aklamaz ve bu olayın tekrarlanmayacağının kimse garantisi veremez. Ülgür Gökhan’ın belediye başkanlığındaki son kullanma tarihi geçmiş ve miadı dolmuştur.” diye başladı.

Karadağ açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;

“Maalesef belediye meclisi ekim birleşiminde yaşanan ve Başkan Ülgür Gökhan’ın sergilediği seviyesiz tavır her kesimden insanı üzmüştür. Tüm Ulusal basına da yansıyan bu tavrı; bırakın bir kadına, düşmanınıza bile sergilememeniz gerekirken kalkıyor kentin belediye başkanı Ülgür bey kadın belediye meclis üyemiz, Meclis Grup Başkanvekilimiz Sn.Tülay Ömercioğlu’na bu tür nahoş bir tavır sergiliyor ve üstelik bu tavrı savunuyor. Bizler defaatle kentin Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın görevdeki miadının dolduğunu ifade ediyoruz.

Belediye Meclisi Grup Başkanvekilimiz Ömercioğlu’nun gündeme getirmek istediği konu Ülgür Beyi o kadar yakından ilgilendiren bir konu olması hasebiyle bu durum onun bu kadar zoruna gitmiş ve yaşanan çirkin tavrı sergilemiştir. Sayın Ömercioğlu ülke gündemine oturan ve CHP Çanakkale İl Örgütünün mahalle delege seçimlerinde oy çalması sureti ile ortaya çıkan görüntüleri meclis gündemine taşıyarak konu ile ilgili beyanda bulunmak istemiştir. Fakat sözde demokrat belediye başkanı Ülgür Gökhan saygısız ve seviyesiz bir üslupla belediye meclis üyemize hakaretler etmiş ve dünyanın hiçbir yerinde görülmeyecek antidemokrat bir tavırla mikrofonu kapatmak sureti ile belediye meclisi grup Başkanvekilimiz Tülay Ömercioğlu’nun konuşma özgürlüğüne engel olmuştur.

BELEDİYE BAŞKANLARINI KINAMAKTAN KAÇINDILAR

Tüm Türkiye yaşanan bu olayı kınarken, bugün CHP Genel Merkezinden gelen açıklama da bizleri adeta şoke etmiştir. CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ülgür Gökhan’ın davranışlarında herhangi bir suç unsuruna rastlanmadığını ifade etmiş ve Belediye Başkanlarını kınamaktan bile kaçınmıştır. Yapılan bu açıklamada aslında CHP’nin yaşadığı acziyeti ve akıl tutulmasını ifade etmektedir.

Bu olay tepkisiz kalınamayacak bir olay olmayıp bizler gerekli tüm mecralarda yaşanan bu çirkinliği anlatacağız.Ben AK Parti’nin Türkiye’de görev yapan tek kadın il Başkanı olarak tüm kadın sivil toplum örgütlerini parti ayrımı gözetmeksizin bu çirkin olaya tepki vermeye davet ediyorum.” dedi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com