Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“İmdat diye bağırmak istiyorum”

CHP Çanakkale İl Başkanı

CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder, delege seçimlerinde gelinen süreçle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

CHP’nin Çanakkale’deki delege seçimlerinde ortaya çıkan kaset skandalından sonra hukuki süreç başlatan ve konuyu Genel Merkeze taşıyan CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder parti binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. İsmetpaşa ve Esenler Mahallesi seçimleri ile ilgili MYK’nın seçimlerin geçerli olduğu yönünde verdiği kararı eleştiren Önder, “Ayağa düştük arkadaşlar” diyerek gelinen süreçten duydukları üzüntüyü belirtti.

“ADAPLI OLMAYA VE SİYASİ AHLAKA DAVET EDİYORUM”

Önder açıklamalarında şunları dile getirdi: “Partinin seçilmişlerine, örgütün işlerine karışmayan, kongrelere müdahale etmeyin emrini veren Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ancak parti içi seçimlerin başladığı merkez ilçede iki grubun yarıştığı seçimlerde, bu talimata uymayan Belediye Başkanımız, Belediye Başkan Yardımcısı, işçiler ve memurlar bu seçimin göbeğine oturmuşlardır. Belediye Başakanı beni tanımadığını ifade ediyor. Ben kendisini adaplı olmaya ve siyasi ahlaka davet ediyorum. Mahalle seçimlerinde çok ciddi iddialar ve kanıtlar var.

“BU BİR TÜZÜK İHLALİDİR”

“İki grubun yarışında kazanan yok. Kaybeden CHP oldu. Bu kaseti avantaja çevirme adına Belediye Başkanı üyelere gösteriyor. Milletvekili Muharrem Erkek ise Manisa Üzüm Şenliğinde bu videoyu herkese gösterdi. Bu videoyu kişisel ikbal için ortaya atanlar partinin imajını yerle bir ettiler. Adalet arayışını tüm dünyaya haykıran bir partinin, yaşananlara ve somut delillere karşı sorgulamaya bile ihtiyaç duymamasını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Esenler ve İsmetpaşa Mahallesi ile ilgili MYK kararı gereği seçimler kabul edilmiştir yazısı geldi. Biz tüzüklerle yönetiliriz. Bu bir tüzük ihlalidir.”

“AYAĞA DÜŞTÜK ARKADAŞLAR”

“CHP, iktidarın alternatifi olma şansını bu tür kişiler yüzünden kaybetmemeli. Genel Merkeze itirazım isyan boyutundadır. Bu adletsizliğe ve duyarsızlığa isyan ediyorum. Çanakkale Belediye Başkanı çıkıp ‘ben delege seçimlerine dahil olmadım’ diyor. Benim ‘imdat, imdat, imdat’ diyesim geliyor. Birilerini algı siyaseti yapmakla suçluyorsunuz ya… Belediye Başkanımız da bunu kullanıyor. Ben CHP’yi nasıl kurtarırım noktasındayım. Ayağa düştük arkadaşlar.

İl Başkanı Önder’e Ekim ayı Belediye Meclisinde yaşananlar ile ilgili soruya ise “Belediye Başkanı Ülgür Gökhan çıkıp özür diledi. Özür varsa yanlış da vardır. Yanlışın olmadığı yerde özür olmaz” dedi.

Bir gazetecinin “İstifa edecek misiniz?” diye sorması üzerine ise Önder; “Ben kasetle gelmedim. Kasetle gitmem” diyerek cevap verdi.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech