Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Halkımız kimin ne olduğunu bilir”

Çanakkale Belediyesi Ekim ayı

Çanakkale Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısında, yaşanan gerginlikler üzerine açıklama yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Olaylar üzerinden medyayı arkalarından alarak algı operasyonu yapmak onların üslubunda var.” dedi.

Çanakkale Belediyesi Meclis Toplantısının ikinci oturumu, gergin sonlanan ve bir anda ülke gündemine oturan ilk oturumun aksine sakin devam etti. Bu ayki meclis toplantısının ikinci oturumunu ulusal basında takip etti.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Ekim Ayı Meclis Toplantısının ikinci oturumunu, ilk oturumdaki gerginliğe değinerek açtı. Başkan Gökhan belediye yakınlarında bekleyen çevik kuvvet ekiplerinin neden orada olduklarına anlam veremediğini ifade etti. “Olaylar üzerinden medyayı arkalarından alarak algı operasyonu yapmak onların üslubunda var” ifadelerini de sözlerine ekleyen Başkan Gökhan; “Çanakkale halkı bu algı oyunlarına kanmaz.” dedi.

Başkan Gökhan; “Bugün bir basın toplantısı yaptılar. Ben de oturumda yaşanan gerginliğin olduğu bir videoyu sosyal medyaya koyacağım. Bugün öğleden sonra Tülay Ömercioğlu, Belediye binasının yakınlarında basın açıklaması yaptı. Yanında 4 tane de sivil polis var. Belediyenin önünde ya da toplantı salonunda da yapabilirdi. Karşı parkın içinde de güvenlik güçleri nöbet tutuyor. Biz mi korunuyoruz, bizden mi korunan insanlar var? Çanakkale’de olmadık işler oluyor. Yani burada çevik kuvvetin ne işi var? Biz Çanakkale’de şiddete alışık değiliz. Ama onlar havaalanında bana milletvekiline saldırdılar. Biz düşüncemizle tavrımızla hareket ederiz. Ben belediye başkanı olduğum sürece hiçbir partinin iç işleri konuşulmayacak. Sümerbank olayı üzerinden yaşanılanları örnek verdiler. Ben parti meclis üyelerinin istifalarını alınca meclis üyelerini savundum. Meclisin başkanı benim, sevseler de sevmeseler de benim. Ben mecliste adabı korumak zorundayım.” dedi.

Başkan Gökhan, Tülay Ömercioğlu tarafından yapılan ‘Yeşil alanlar küçültülüyor’ açıklamasına da değinerek “Hangi yeşil alanlar küçültülmüş, açıklarlarsa sevinirim.” dedi.

Dilek Akşen

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech