Çanakkale’de Aşure Günleri

Çanakkale Devlet Hastanesi önünde, Çanakkale Güç Birliği Platformu üyelerince aşure ayında olmamızdan ötürü, vatandaşlara aşure dağıtıldı. Vatandaşlar aşure dağıtımına yoğun ilgi gösterdi.

Aşure ayı olması sebebiyle kentin her yanında aşure dağıtımları görüldü. Bu dağıtımlardan ve sunumlardan birisi de, Çanakkale Devlet Hastanesi önünde Çanakkale Güç Birliği Platformu tarafından düzenlendi. Çanakkale halkı, aşure dağıtımı etkinliğine yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğin düzenli ve kontrollü yapılmasından dolayı hiçbir olumsuz görüntü oluşmadı. Vatandaşlar düzen içerisinde, aşure ayında aşure yiyebildiler.

Etkinliği düzenleyen Çanakkale Güç Birliği Platformu hakkında; Çanakkale Güç Birliği Platformu Akademisyen Gökhan Bayram tarafından organize olmuş bir platform. Platform 140-150 kişilik hayırsever bir grup. Yapmış oldukları faaliyetleri Gönül Meclisi adı altında vatandaşlarla buluşturuyorlar. 2-2.5 ay önce kurulan platform 450 kişiye yardımda bulundu. Çanakkale Güç Birliği Platformu içerisinde, muhtarlar, akademisyenler, iş kadınları ve adamları, avukatlar, emekliler ve sosyal toplum kuruşları başkanları var. Platform toplumun her kesiminden vatandaşların faaliyetleri ile buluşuyor. Platform Çanakkale’de 2-3 ay içerisinde en çok ses getiren platform oldu.

Tunahan Ünsal, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com