Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Semizoğlu; “Biz, emanetçiyiz”

Başkan Semizoğlu; “Biz, emanetçiyiz”

Başkan Semizoğlu; “Biz, emanetçiyiz”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Nisan ayındaki seçimine kadar görev yapacak olan Selçuk Semizoğlu Başkanlığındaki Yönetim Kurulu, ÇTSO Çanakkale Evi Oda Bahçe’de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Konuşmaya Engin’in istifa sürecinden bahsederek başlayan Semizoğlu, “Biz emanetçiyiz” diye konuştu.

Oda ve Borsaların seçimlerinin Nisan ayına ertelenmesinin ardından ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin görevinden istifa etmiş, 4 Ekim’de ÇTSO Yönetim Kurulu üyeleri arasında yapılan seçimle Nisan ayına kadar Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmişti. Oluşan yeni Yönetim Kurulu dün sabah saat 09.30’da ÇTSO Çanakkale Evi Oda Bahçe’de basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Çiçeği burnunda Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, basın mensuplarının tüm sorularını içtenlikle ve şeffaf bir şekilde yanıtladı. Semizoğlu, gazetecilerle yaptığı kahvaltı sonrası eski  Başkan Bülend Engin’e Çanakkale’ye dair yaptığı her şey için teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları dile getirdi: “Bülend Engin’den sonra bu koltuğu doldurmak çok zor. Toplantının sonraki dakikalarında bu soruyu duyacağıma eminim. Bülend Engin’in devamı mısınız? 2 yıla yakın süre yardımcılığını, dört buçuk yıl da yönetiminde bulunduğum Bülend Bey’in her şeyi ile yanındayım.  Çanakkale’ye maddi, manevi ve idari yönden çok şey kazandırdığına inanıyorum. Bu güce sahip birisinin parasını Çanakkale’yle paylaşması gerçekten Çanakkale için çok olumlu olmuştur. Birbirimizi eleştirmiş olmak için eleştirmeyelim. Bizim görevlerimiz gönüllülük esasına dayanıyor. Keşke seçimlerdeki o çalışma heyecanları o hırslar Meclisimize de yansısa… Bu laflarımla kimseyi eleştirmiyorum. Bundan sonraki Meclisin de daha farklı olacağını düşünüyorum.”

“GÜÇLÜ YÖNETİM DÜZGÜN MECLİSTEN GEÇER”

“Aslına bakarsanız Oda’da bir huzursuzluk yok. Her Mecliste dediğim gibi son 8-9 ayda hiç iş konuşulmadı. Hiç proje üretilmedi ve seçim dönemlerinde ben aday olmadım ama beyanatlarımda şu vardı. Güçlü yönetim, düzgün Meclisten geçer.  Yat limanı, Kruvazör limanı bunların her biri Çanakkale’ye değer katacağına inandığımız projeler. Yat limanı için bugün polis lojmanlarının bulunduğu ön taraf düşünüldü. Bununla ilgili ÇED çalışmaları tamamlandı. Bunlar bizzat Bülend Engin’in bütçesinden tamamlandı. Bu çalışma tamamlandıktan sonra bunu 50 metre sağ, 50 metre sola kaydırın denildi. Bunları yaparsak da koordinatlar değişecek ve o masraf bir daha yapılacak. Gerekçesi sorulduğunda Atatürk Caddesi’nin trafiğinin olumsuz etkileneceği Belediye tarafından Odamıza bildirildi. Ardından bir baktım oraya AVM yapıldı. Oradaki Yat Limanının Atatürk Caddesindeki trafiği ne kadar etkileyeceği ile AVM’nin ne kadar etkileyeceğini kamuoyuna duyurmak istiyoruz. Biz bunu bu güne kadar açıklamadık. Biz sustukça suçlu durumuna düştük. Biz hep proje üretiyoruz. Kruvaziyer Limanını yap, işlet, devretle yapalım. Hatta taliplisi çıkmazsa biz talibiz dedik. Ama ondan da sonuç çıkmadı.”

“KALİTELİ YÖNETİM KALİTELİ MECLİSTEN ÇIKAR”

ÇTSO tarafından üzerinde çalışılan Ticaret Sitesi projesinden Küçükkuyu-Midilli Limanına, Çanakkale Belediyesi ile ilişkilerden Başkanlık sürecini nasıl bir anlayışla yürüteceğine kadar her konuya değinen Semizoğlu, Nisan ayında yapılacak olan seçimlerde şimdilik adaylık düşünmediğini de belirtti. Meclis çalışmalarına çok önem verdiğini belirten Başkan Semizoğlu “Kaliteli Yönetim kaliteli Meclisten çıkar” söylemini yineledi. Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech