Ömercioğlu: Meclise gitmiyoruz!

Ömercioğlu: Meclise gitmiyoruz!

Dün gerçekleşen Belediye Ekim Ayı Meclis Toplantısında, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile gerin anlar yaşayarak salonu terk eden Belediye Meclisi AK Parti Grubu, bir basın açıklaması yaptı. AK Partili Meclis Üyeleri aldıkları karar ile bugün akşam gerçekleştirilecek meclis toplantısının ikinci bileşenine katılmayacaklarını açıkladı.

Çanakkale Belediye Meclis toplantısı ilk oturumunda yaşanan  gerginlik nedeniyle salonu toplu halde  terk eden AK Parti Grubu bir basın açıklaması düzenleyerek bu akşam gerçekleştirilecek meclis toplantısı ikinci bileşenine katılmama kararı aldıklarını açıkladı. Grup adına açıklamayı yapan Grup Başkan Vekili Tülay Ömercioğlu; “Yaşadığımız hakaretler,  psikolojik baskı, travma adına ne derseniz deyin yaşadıklarımız ortadadır. Daha fazla hakarete uğramamak, aynı üslup ile cevap vermemek için meclis salonundan  dışarı çıktık. Çıkarken de ‘bağrışmadan çıkın, sesiniz kesin’ gibi uyarılara maruz kaldık. Bugün toplantının ikinci bileşenine katılmama kararı verdik. Başkanın sakince düşünmesi, yapmış olduğu olayları düşünmesi ve özeleştiri yapması amacıyla toplantıya katılmama kararı verdik. Meclisi televizyon başında takip edeceğiz.” dedi.

“BEN ÇANAKKALE’DEN BAHSEDECEKTİM”

Ömercioğlu sözlerine şu ifadeler ile devam etti:

“Çanakkale’de son bir haftadır bir gündem yaşanıyor. Belediye Başkanı, Başkan Vekili, Milletvekilleri konunun içerisi de geçiyor. Kasetler, iş teklifleri, paralar medyaya yansıyor. Sayın Başkan, böyle gündemleri hiç kaçırmazdı. Ak Parti Grubunun istifaları konusunda her şey konuşuldu. Ben  diyecektim ki sizlerin iş teklifleri, kasetler paralar bizleri ilgilendirmiyor. Siz CHP’li Belediye Başkan değil, Çanakkale’nin Belediye Başkanısınız, siz CHP’deki iç çekişmeleri bir kenara bırakın, Çanakkale’mize bakın! Çanakkale’mizde çarpık kentleşme var. Burada rant meselesi var. Binalar yükseliyor, yeşil alanlar yok oluyor. İskeleden bir Çanakkale’ye bakın. Şehitler diyarına benziyor mu, Troya’nın kentine benziyor mu? Bunu hatırlatmak bizim görevimiz. Aylardır otopark diyoruz. Bilmem kaç tane otopark varmış. Bir sayı verdi, Çanakkale’de o kadar otopark yok. Evlere verilen otopark ile birlikte sayıldı. Ben bunları söyleyecektim. Biz birinci bileşende görevimizi yerine getirdik. Akşam da oturup hep birlikte televizyondan meclisi izleyeceğiz.”

Dilek Akşen

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com