Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çanakkale’de sağlıklı yaşam mümkün

Çanakkale Belediyesi tarafından Esenler

Çanakkale Belediyesi tarafından Esenler Mahallesi’nde geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan, Sağlıklı Yaşam Parkı’nda kentliler haftanın her günü spor faaliyetlerinden faydalanıyor. Sağlıklı Yaşam Parkı’nın mevcut üye sayısı; “550”…

TESİS ARAZİSİ 11 DÖNÜM

Esenler Mahallesi’nde bulunan Sağlıklı Yaşam Parkı, 11 dönüm arazi üzerine kurulmuş bol yeşil alanlı bir tesis olarak göze hoş gelen bir görünüm sunuyor. Tesisin kapalı olan spor faaliyetlerinin yapıldığı hizmet binası 1.000 metrekare alana sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Sağlıklı Yaşam Pakını çepe çevre saran 450 metre uzunluğundaki koşu ve yürüyüş yolu kent halkı tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Vatandaş kent içerisinde böyle bir hizmet almaktan mutlu olduklarını dile getirdi. Nefes alınabilir, vakit geçirmek için elverişli, sessiz ve sakin bir biçimde rahatlıkla spor yapabilmelerine mutlu olduklarını söyleyen vatandaşlar parka yoğun bir şekilde ilgi gösteriyor. Gösterilen ilgiye her gün yenileri ekleniyor.

Parkın yeşil alanlarının bakımı, Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce yapılıyor.

MEVCUT ÜYE SAYISI 550

Parkın içerisindeki Spor Hizmet binasında bulunan fitness salonu hatırı sayılır üye sayısına sahip. Fitness salonunun ortalama 550 üye sayısı var. 550 kişi Sağlıklı Yaşam Parkından aktif bir biçimde faydalanıyor.

Spor faaliyeti olarak sunulan imkanlar arasında Zumba, Plates, Step-Aerobik dersleri de veriliyor. Bayanlar için düzenlenen bu dersler Belediye bünyesindeki 2 hoca eşliğinde yapılıyor. Özellikle kadınlar bu imkandan fazlasıyla hoşnutlar. Zayıf,formda ve sağlıklı olabilmek için bu faaliyetlerden faydalanmalarının güzel bir imkan olduğu görüşündeler. Tesisteki Fitness salonunda vücudun her kas grubunun çalışmasına olanak sağlayan, her türlü profesyonel spor aleti mevcut olup, 3 hoca eşliğinde çalışmak da mümkün.

HOCALARDAN ÖZEL PROGRAM

Zumba, 1990 yılında Kolombiyalı dansçı Beto Perez tarafından keşfedilmiştir. Kelime anlamı ise hızlı hareket etmektir. Zumba içerisinde birçok dans barındıran bir spordur. Latin dansları eşliğinde yapılan salsa, hip- hop, mambo, samba ve oryantel gibi farklı dansları barındıran bir fitness programıdır. Zumbanın vücuda faydaları; stresten uzaklaştırır, fit bir görünüm katar ve motivasyonu yükseltir.

Sağlık Yaşam Parkı Fitness Salonundaki görevli hocalar tarafından üyelere bireysel program uygulaması da yapılıyor. Hocalar üyeleri bire bir gözlemleyip spor yapan vatandaşların hareketlerini düzgün bir biçimde yapabilmeleri için hazır bekliyorlar. Spor yapan her vatandaşın kendi gelişim kartı bulunuyor. Ve hocalar tarafından oluşturulan program sayesinde kişisel gelişim kartına notlar alınıyor. Yapılacak hareketlerde önceden belirlenip programa yazılıyor. Üyeler hocalar eşliğinde daha bilinçli bir şekilde vücut geliştirme sporunu yapabiliyorlar.

24 SAAT SICAK SU

Tesis içerisinde spor öncesi ve sonrası vatandaşların kullanımı için bir Cafe de mevcut. Cafe’nin yanı sıra 24 saat sıcak su imkanı olması vatandaşlar tarafından takdir toplayan bir diğer unsur. Vatandaşlar spor salonundan çıktıktan sonra faaliyet saatleri içerisinde sıcak su imkanıyla duş alabiliyorlar.

ENGELLİ VATANDAŞLAR UNUTULMADI

Sağlıklı Yaşam Parkı’nda engelli bireyler de unutulmadı. Tuvalet ve duşların olduğu bölümde engelli vatandaşlar için özel dizayn edilmiş kabinler mevcut… Engelli vatandaşlar, hizmetten memnun olduklarını dile getirdi. Haftanın her günü açık olan ve hizmetlerine devam eden Sağlıklı Yaşam Parkı sabah 09.00-22.00 arasında hizmet veriyor.

Sadece Fitness salonundan oluşmayan tesiste; buz pateni pisti, paten ve kaykay rampaları, basketbol sahası, 2 tenis kortu, çocuk parkı ve spor aletleri de bulunuyor.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech