Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pınar’dan istifa açıklaması

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’in, Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifasının ardından MHP İl Başkanı Hakan Pınar tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Pınar, Çetin’in yeni kurulacak partide yer alması sebebiyle istifasının istendiğini vurguladı.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Pınar’ın yaptığı açıklamada, Meral Akşener ve arkadaşları tarafından kurulan yeni partide yer aldığı ulusal basına yansıyan MHP’li Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’in istifasının istendiği belirtildi. Pınar, “Bilindiği üzere Meral Akşener liderliğinde yeni kurulacak Partinin, Parti Programını yazmak üzere oluşturulan heyet, Ulusal Basınla paylaşılmıştır. Söz konusu heyetin içerisinde Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’in de isminin yer alması üzerine bugün kendisi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek söz konusu listede yer alan isminin bilgisi ve oluru dahilinde mi yazıldığı kendisine sorulmuş ve ‘evet’ cevabı üzerine siyaseten bunun uygun olmayacağı, bir partinin üyesiyken diğer bir partinin kuruluş aşamasında yer almanın Siyasi Etiğe uymayacağı ve bu sebeple kendisinden içinde yer aldığı sürecin doğal sonucu olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifasını talep ettiğimizi ilettik.

Talebimiz üzerine az önce bizi arayarak istifa kararı aldığını iletmiş olup, an itibarıyla Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’in partimizle herhangi bir ilişkisi kalmamıştır.” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech